V Brně venku

Za hrochem kolem řeky Svratky

Za jedno z nejlepších dětských hřišť v Brně (z těch, co jsem teda zatím poznala), považuji hřiště sportovního areálu HROCH. Hřiště se nachází v Komíně, v blízkosti ulice Veslařská na levém břehu řeky Svratky.

Jedná se o opravdu prostorný areál, najdete zde velkou vzduchovou trampolínu, vysokou lanovou pyramidu, lanovku, houpačky, včetně houpačky pro nejmenší prcky, dále různé prolézačky a velké pískoviště se spoustou hraček.

Nově hned vedle dětského hřiště vzniklo workoutové hřiště, kde se mohou vyřádit také rodiče, případně větší děti (no větší, řádila tam i naše tříletá Kája – přeci jen je to něco nového a neokoukaného :-D). Zahrát si tu můžete také pétanque, hrací koule Vám za 50 Kč půjčí na recepci (nebo můžete vzít vlastní a zahrát si zdarma).

Bezva na tomto hřišti je také originální občerstvení. Limču, pivo a všelijaké klasické dětské mlsky jako párek v rohlíku, hranolky s kečupem, koblížek nebo nanuky, můžete koupit v místním bistru – parníku na souši. Uvnitř parníku se nachází také toaleta.

Vyrazíte-li k Hrochovi o víkendu a za pěkného počasí, počítejte s tím, že tu bude hodně lidí, ve všední dny tu vládne pohoda. Navíc sem vede cyklostezka, takže se návštěva hřiště dá spojit s pohodovou procházkou kolem řeky Svratky.

My začínáme většinou u Kamenomlýnského mostu a jdeme pěšky s kočárkem (případně odrážedlem) kolem tenisových kurtů po levém břehu řeky až k Hrochovi. Akorát je za pěkného počasí zase třeba počítat s větším počtem cyklistů a občas tudy bohužel projede i nějaké to auto (jezdí do přilehlé zahrádkářské kolonie).

Když Vás to u Hrocha přestane bavit, můžete podél řeky pokračovat až na Svrateckou a zajít si na výbornou kopečkovou zmrzlinu. Vybrat si můžete hned ze dvou cukráren prakticky naproti sobě. První je klasická Aida (určitě znáte její pobočky v centru města), druhá je pak malinká prodejna zmrzliny Cukrárna Fabbri. A právě cukrárnu Fabbri rozhodně doporučuji navštívit. Pan majitel zde připravuje a sám prodává vynikající smetanovou zmrzlinu, příchutě se často mění, pro děti mají v nabídce poloviční kopeček a cena je oproti velkým řetězcům cukráren lidová. Řekla bych, že tu mají nejlepší zmrzlinu v Brně (myslím, že vyhráli i nějakou cenu). Dokladem kvality je i fakt, že ke konci dne, ještě před zavíračkou, bývá na dveřích běžně k vidění nápis „dnes vyprodáno“.

Stránky sportovního areálu HROCH – https://www.sporthroch.cz/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *