V Brně venku

Dětské dopravní hřiště Pastviny – ráj pro malé (ne)motoristy

Kája o víkendu oslavila tři roky a dle svého přání dostala od rodiny k narozeninám koloběžku. Ne teda klasickou kolobrndu, ale tu, co má vpředu dvě kolečka, aby dítě pěkně drželo stabilitu. První testování proběhlo už u prarodičů na zahradě, pořádné odzkoušení však vyžadovalo lepší a prostornější terén.

A tak jsme zavzpomínala, jak jsme kdysi se školou chodili do Komína před základní školu Pastviny na dopravní hřiště a zjistila jsem, že je dnes běžně přístupné veřejnosti. Dle mých vzpomínek bylo dřív oplocené a chodili se sem učit dopravní předpisy jen děti ze škol. Jezdilo se na motokárách a kdo neměl štěstí a motokára na něj nezbyla, musel vzít za vděk klasickým kolem. Dnes je však hřiště běžně přístupné široké veřejnosti, i když školy sem v teplejších měsících dopoledne prý také často chodí.

Každopádně my vyrazili ještě s kamarádkou a jejími dvěma prcky v pondělí dopoledne, bylo příjemné jarní počasí a na hřišti ani noha. Měli jsme tak celé hřiště prakticky jen pro sebe. Později se připojil jeden chlapeček s velmi aktivní babičkou, a to bylo vše.

Když Káju přestalo bavit dovádění na přechodech, kruhových objezdech, kolejích a dalších nástrahách silničního provozu, přesunuli jsme se na vedlejší dětské hřiště. Tady se vydováděl i Vašík, protože tu, jako na jednom z mála brněnských hřišť, mají klasickou dětskou houpačku s opěrátkem a zábranou, takže i čerstvě sedící dítě, si může užívat houpání. Je tu také klasická skluzavka, pružinová houpačka, prolézačka a velké pískoviště s erárními hračkami (to mám moc ráda, člověk nemusí řešit, komu co zas to mé dítě sebralo, jestli si to může půjčit, proč my nemáme ten skvělý kyblík, co má jiné dítě, proč dnes nemáme s sebou balónek a podobně 😊).  Káje i Vašíkovi se tu moc líbilo a vůbec nechtěli jít domů, teda Kája určitě ne :-D. Takže malým motorkářům, odražečům a cyklistům ZDAR!

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

1 Comments

  1. […] signalizace na železničním přejezdu…rádi chodíme také na dopravní hřiště Pastviny (článek zde), ale tam se mi bohužel ještě nestalo, že by fungovaly semafory…A druhá, pro mě naprosto […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *