Knihy, Recenze

Nové aktivní knihy od Ella & Max

O našem oblíbeném dětském nakladatelství Ella & Max jsem vám již psala vícekrát. Dnes bych vám ráda představila novinky, které doma s velkým úspěchem zrovna testujeme.

První a za mě jednoznačně nejlepší novinkou je nálepková kniha KONĚ, SLEPICE a další zvířátka z farmy. Ze stejné edice o zvířátkách jsme měli doma už tři knihy (o broucích, ptáčcích i ušácích) a další do sbírky mě opravdu potěšila. A samozřejmě nejen mě. Nálepková kniha o zvířátkách z farmy je moc pěkně zpracovaná – krásné ilustrace, poutavé texty, zábavné úkoly, snadno použitelné nálepky…a opravdu hodně oceňuji, že v každé nálepkové knize je na konci seznam všech zvířat, která se v knize objevila. Ne, že bych nepoznala lamu od prasete, ale třeba v knize o hmyzu, jsem seznam hodně ocenila :-D.

Další dvě novinky pocházejí z edice Město plné samolepek – my vyzkoušeli knihy TEREZKA & PRAHA a ZUZKA & BRATISLAVA. Naši čtyřletou Káju tyto knihy baví asi nejvíc. Uličky Prahy a Bratislavy doplňuje o nálepky dle svého výběru a fantazie, nejsou zde žádná pravidla, oproti knize o zvířátkách. Společně si pak čteme zajímavosti o našem i sousedním hlavním městě, dozvídáme se, co se kde vaří, nosí, jaké se tu konají akce, jak se jmenují nejvýznamnější památky…

Poslední novinkou je pak kreativní série Oblékáme NEVĚSTY z celého světa a Oblékáme portugalské panenky ROSA. Tyto originální knížky ve tvaru panenek jsou skvělým společníkem pro děti třeba na cestách, mají praktickou velikost, vejdou se do každého dětského batůžku či kabelky. Ale samozřejmě si s nimi vyhrajete i doma. Knihy krásně kombinují vybarvování se zdobením pomocí samolepek, některé si dokonce děti samy vybarvují. Panenkovské knížky navíc obsahují i zajímavé informace o dané zemi, místní kuchyni, zvycích v oblékání…Součástí každé knihy je také originální látkový náramek.

Všechny uvedené knížky i další aktivní knihy, leporela, pohádky…koupíte v e-shopu Ella & Maxhttps://www.ellamax.cz/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *