V Brně venku

Po stopách H(o)ubaté hlívy Kohoutovickou babou

Dnes jsme s dětmi v plné zbroji vyrazili prozkoumat další stezku s úkoly připravenou skvělým týmem střediska volného času Lata. Trasa s názvem H(o)ubatá hlíva vede zpevněnou cestou Kohoutovické baby a čekají tu na vás úkoly a příběhy inspirované léčivými houbami.

Trasa začíná i končí přímo u rozcestníku Kohoutovická baba – Pomník, nejbližší zastávka MHD je Talichova či Pavlovská. My však tentokrát jeli autem a zaparkovali na parkovišti Pavlovská, které je jen pár metrů od vstupu do lesa.

Hned na parkovišti nás čekal první úkol, přendat spící Pepču z vajíčka do kočárku, a mohli jsme vyrazit. Ušli jsme sotva pár metrů a už slyším přátelské volání, kamarádi s dětmi měli stejný sobotní program. Oni se však, na rozdíl od nás, v jedenáct hodin z cesty již vraceli, my teprve začínali. Hold tři děti, jsou tři děti :-D. Kamarádi nám s kočárkem přejí hodně štěstí, dle jejich slov si pěkně užijeme, cesta je rozbahněná a nechat nosítko doma prý nebyl ten nejlepší nápad :-D.

O pravdivosti jejich slov se záhy přesvědčujeme osobně. Cesta k rozcestníku a začátku trasy je ještě celkem v pohodě, ale hned u prvního stanoviště zjišťujeme, že dnes si mákne nejen pračka, ale i tatínek tlačící kočárek. Naštěstí to nejhorší bahno je jen v první třetině trasy, pak už se jde v podstatě po asfaltce a bahno tak zase trochu opadá.

Problém s bahnem nemá samozřejmě jen náš kočárek, děti se v něm během výletu zvládnou vyválet nesčetněkrát. Ale co už, špinavé dítě, spokojené dítě a úkoly se Latě vážně povedly. Něco nového jsme se dozvěděli i my rodiče.

Ačkoli jsme na tarasu vyrazili v sobotu, nepotkali jsme skoro nikoho. Do cesty se nám připletla jen jedna rodina, pár psích venčitelů a běžců, rozhodně žádné davy. Jako bonus jsme na trase objevili také malovaný putovní kamínek s příhodným obrázkem prasete, to, kdybychom náhodou nevěděli, jak vypadáme :-D.

Po ujití zhruba dvoukilometrové trasy a splnění všech úkolů jsme podle indicií objevili poklad a děti dostaly malou odměnu. Já je tedy cestou ještě odměňovala a dopovala Tic Tacem. Padla na to celá krabička, ale ty cukry jsme určitě spálili 😊.

Cestou domů jsme se ještě stavili s menší zajížďkou v naší milované cukrárně Martinák, abychom si zablácené nervy obalili v cukru.

Pokud budete chtít vyrazit po stopách hlívy, máte na to čas do 31.1.2021. Ale i bez úkolů bude určitě procházka Kohoutovickou babou stát za to, příroda je tu opravdu krásná.

A jestli se vám nechce do lesa, můžete vyzkoušet městské putování Tucet havranů, které Lata připravila po Žabovřeskách.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *