Dovolená s dětmi

Chalupa Navrátilka – místo, kam se budete rádi VRACET

Každá maminka asi potvrdí, že ta mateřská dovolená tak docela dovolenou není a doma je to občas k zbláznění. Já bych řekla, že nejlepší prevencí proti zbláznění je změnit každodenní stereotyp a někam vypadnout. Nejlépe s přáteli – všechno probrat, zanadávat si, sdílet své radosti a starosti a zjistit, že v tom nejste sama.

A tak jsem založila pár let zpátky takovou tradici, napsala jsem spolužačkám z gymplu, které tou dobou už také měly děti, jestli by nechtěly jet na společnou maminkovskou dovolenou. Až jsem se divila, že všechny hned souhlasily. Asi nejsem jediná, komu to doma leze na mozek :-D.

Dala jsem se tedy do hledání vhodných chalup k pronájmu. Kritéria byla jasná – ne moc daleko od Brna, dostatek samostatných ložnic (přeci jen prcci se v noci často budí) a dobré vyžití pro děti – venku i v chalupě.

Po dlouhém hledání na internetu a pročítání všemožných diskusí, jsem nakonec náhodnou na FB narazila na Chalupu Navrátilka v obci Mirošov na Vysočině. A zamilovala jsem se! Vkusně zrekonstruovaná chalupa s nádhernou zahradou, útulnými pokojíčky a hernou pro děti, byla přesně tím, co jsem hledala.

Hned jsem psala paní majitelce o rezervaci. S termíny byl pravda trochu problém, chalupa je asi opravdu velmi oblíbená a víkendy byly často obsazené, letní termíny myslím bez předstihu úplně bez šance. Ale to nám maminkám na nepřetržité „dovolené“ vůbec nevadilo, zarezervovaly jsme si termín v týdnu ke konci září.

No a jaká byla realita?

Ještě lepší, než jsem čekala. Ano, fotky byly krásné, ale na místě nám myslím všem spadla brada. Chalupa nabízí pět samostatných ložnic, všechny jsou stylově zařízené, každá má vlastní kuchyňku a sociální zařízení. Jedna útulnější než druhá. Vařili jsme si v krásné kuchyni, kdo by chtěl, mohl si i poležet na kachlové peci. V jídelně byly k dispozici různé společenské hry a dětské knížky. Za jídelnou byla ještě menší místnost, taková meditační – prý využívaná např. k masážím, nebo třeba jako trucovna pro zlobivé děti :-D.

Uvnitř domu je pro děti připraven domeček pod schody, herna v patře a velká tělocvična, kde se mohou pořádně vyřádit – třeba na připravených míčích. Venku je pak pískoviště, domeček, krásný bazén, ping pong nebo třeba tabule na kreslení. Jeden den jsme si s holkama na připraveném ohništi opekly špekáčky, k dispozici byl i gril.

Výletů po okolí jsme tedy vzhledem k věku a množství dětí moc nepodnikli (děti měly od 4 měsíců do 4 let), akorát jsme se prošli kolem rybníka po vesnici a nakrmili kachny. Kdo by chtěl výlet, může zajet (možná i dojít) do nedalekého Šiklova mlýna. My se cestou zpět stavili v ZOO Jihlava – taky bezva výlet.

A paní majitelka? Úžasná paní! Na uvítanou nám upekla štrůdl a hned nám nabídla, abychom si v sadu za chalupou natrhali jablka, švestky a posbírali ořechy. Nevím, co víc napsat. Jednoznačně všem doporučuji. My už máme na květen rezervovaný svůj další termín!

Více o Chalupě Navrátilce – https://www.e-chalupy.cz/vysocina/ubytovani-mirosov-chalupa-navratilka-5581.php

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *