Knihy, Recenze

Domácí zvířátka – Čtení s babičkou

Naše dětská knihovnička se minulý týden rozrostla o novou krásnou knížku z nakladatelství Bambook. Jmenuje se Domácí zvířátka – Čtení s babičkou, napsala ji Marcela Kotová a poutavě ji ilustrovala Veronika Kubáčová.

Kniha děti skrze holčičku Rozárku a její babičku seznamuje s životem domácích zvířat. Děti se dozvídají, kde zvířátka bydlí, co jedí, čím nám prospívají nebo třeba jaké zvuky vydávají, ale také čím mohou být nebezpečná. Celkem děti v jednotlivých kapitolách poznají deset zvířátek.

Na knize se mi moc líbí její interaktivita. Děti si nejprve vyslechnou krátký příběh o příslušném zvířátku, přečtou si zajímavosti a mohou se naučit básničku. Poté už je čekají úkoly – hledají stejná vajíčka, počítají kosti pro pejska, hledají červené kytky či myšku ukrytou před kočkou. Na závěr kapitoly je ke každému zvířátku připraven obrázkový příběh, který mohou děti zkusit samy vyprávět, není třeba, aby uměly číst.

U našich dětí má kniha velký úspěch. Dvouletý Vašík poznává zvířátka, opakuje jejich zvuky, zvládá plnit jednodušší úkoly. Čtyřletá Kája zase čte příběhy podle obrázků a s úkoly si už poradí s přehledem.

Takže máte-li doma malé předškoláky, určitě se vám bude knížka líbit 😊.

Knihu Domácí zvířátka – Čtení s babičkou koupíte zde.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *