Knihy, V Brně venku

Malý detektivní cyklovýlet Mariánským údolím

Je to už pěkných pár měsíců, co mě oslovila milá brněnská maminka Šárka Svobodová, zda bych na blog nenapsala článek o jejích originálních dětských knihách. A čím, že jsou originální? Dvě knihy o Myšáku Očkovi se odehrávají přímo v Brně, na nám známých místech. Jedná se o detektivní příběhy, které si s dětmi nejen přečtete, ale také reálně prožijete.

Myšák Očko totiž dětem zanechal na místech z knihy značky, stačí se tak vydat po jeho stopách a značky najít. Výlet na známá brněnská místa tak dostává nový detektivní rozměr. A kam, že vás Myšák zavede? Do Mariánského údolí, do Růženina lomu na Hádech a také do centra našeho pověstmi opředeného města.

My se tentokrát vydali do Mariánského údolí, což je naprosto ideální výlet pro kočárky, kola, odrážedla a další přibližovadla nejrůznějších druhů. Zaparkovali jsme u konečné autobusu Mariánské údolí (POZOR silnice v ulici Ondráčkova se opravuje, takže jsme to museli objet přes Podolí), u turistické informační tabule našli první myšákovu značku a vydali se po naučné stezce Hády a údolí Říčky kolem vodních nádrží až k Muchově boudě.

Bouda byla ve všední den bohužel zavřená, ale my si i tak užili domácí svačinu, děti si zablbly na místních retro průlezkách, předstíraly rybaření a kochaly se všemožným zvířectvem. Zpět jsme šli po druhém břehu a menší občerstvení si koupili v maringotce u Kadlcova Mlýna (párek v rohlíku a limonádu), druhé kolo pak proběhlo v Eldorádu – nanuky a pro mě věčného neřidiče zelené pivo.

Krásný detektivní 7 km výlet to byl, schválně vám sem nebudu psát, kde jsme našli další myšákovy značky, můžete je zkusit vypátrat sami 😉. Knihu Myšák Očko pořídíte zde.

Zdroj: Mapy.cz

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *