V Brně venku

Parníkem do Prádelny na skvělé jídlo i hřiště

Krásný výlet, který spojuje vše, co mají rádi děti i rodiče, jsme podnikli minulý čtvrtek. Parníkem jsme dojeli z Přístaviště ke hradu Veveří a odtud se vydali pěšky k výletní restauraci Stará Prádelna.

Cesta od zastávky parníku Hrad Veveří k Prádelně je dlouhá 1,3 km, takže ideální pro malé dětské nožičky. Cesta je navíc pro děti velmi zábavná, vede částečně po dřevěných chodníčcích, po lávce, následně kolem vody se spoustou bodláků, které naši raubíři vesele házeli po chudácích naoko se vztekajících rodičích :-D.

Po zhruba 20 minutách chůze jsme došli k Prádelně a i když jsem na ni slyšela ódy ze všech stran, realita byla ještě lepší. Krásné okolí, útulné posezení, a především výborné jídlo. Nečekejte žádný velký výběr, ani jídla tipu hranolky se smažákem nebo párek v rohlíku, naopak tu mají třeba luxusní žebra s pečenými bramborami, palačinky s kokosovým krémem a ovocem, výborný burger, kachnu se zelím, chlebíky s tvarůžky jen tak na menší hlad…v nabídce jsou také domácí nanuky, dorty, káva a samozřejmě další pití všeho druhu. Jediné, co mě lehce zklamalo, byl vývar, který jsem zamýšlela jako jídlo pro děti a bohužel byl dost opepřený, slaný a bez nudlí.

U Staré Prádelny je navíc nově krásné dětské hřiště ve tvaru lodi. Dřevěnou loď si mohou děti celou prolézat, přístupné je jim podpalubí i paluba, naše děti nejvíce bavilo vytahování vlajky. Když se omrzí loď, je tu také pískoviště a najdou se i různá odrážedla. Super je také místní rybník, kde jsme potkali nejednu žabku.

Cestu zpět jsme pojali turisticky a došli až do Kníniček na zastávku U Luhu pěšky, dle map je to asi 9 km. Naše pětiletá Kája vše statečně ušla, Vašíka a Pepču jsme museli střídat v kočárku a na zádech :-D. Výhodou pěší cesty byla další zastávka ve výletní hospodě Princezna, kde mají pro děti fajn hřiště a my si tu koupili nezdravě barevnou zelenou točenou, která v nás zmizela asi za 10 sekund. Následně jsme se ještě zastavili na Sokoláku na koupačku.

Pokud by se vám zpět nechtělo pěšky, můžete opět využít parník a případně také vystoupit už na Sokolském koupališti a užít si vody do sytosti.

A rada na závěr, v Prádelně se dá platit kartou, takže úplně v pohodě, jen pokud půjdete zpět pěšky, vezměte si i nějakou hotovost, ve výletních restauracích a stáncích kolem přehrady často kartu neberou (třeba zrovna v Princezně platit kartou nešlo).

Stránky Staré Prádelny – http://www.starapradelna.cz/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *