Knihy, Pro maminky, Recenze

Mami, mám hlad – kuchařka pro děti (nejen) do jednoho roku

Miluju kuchařky. Jedna police v kuchyni se mi pod jejich vahou začala bortit, tak musela část do knihovny v obývacím pokoji. Mám kuchařky z nejrůznějších zemí, nejrůznějších chutí a barev, kuchařky o pečení, klasickém vaření, ale i studené kuchyni. Jako mamince tří dětí mi samozřejmě nemohu chybět také kuchařky, zaměřené na malé strávníky.

Mezi mé nejoblíbenější knihy v této kategorii patří kuchařka Jany Šmíd Winterové – Mami, mám hlad od nakladatelství Grada. Kuchařka má v podtitulu napsáno, že obsahuje recepty pro děti do jednoho roku, za mě však mnohé obstojí i u starších dětí a rodičů. Navíc lze recepty vždy lehce doplnit, poupravit, tak aby chutnaly i cukrem a solí „zkaženým“ jedincům 😊.

Kniha je přehledně rozdělená na recepty podle měsíců. Začíná na čtvrtém měsíci, kdy se miminka poprvé seznamují s novými potravinami a chutěmi. V knize najdete rozličnou škálu zeleninových příkrmů, maso-zeleninových příkrmů i ovocných a obilných svačinek. Jak dítě roste, kniha přidává do výběru piškoty, sušenky, lívance a další mňamky do ruky, samozřejmě ve zdravé „bezcukrové“ verzi.

Kniha je tematicky zakončena dortem k prvním narozeninám. Tento recept už za pár dní moc ráda vyzkouším, věřím, že tvarohový dort s ovocem bude naší Pepince chutnat. Na knize oceňuji také dostatečný prostor na poznámky, praktické jsou i rady na zpracování a uchování příkrmů.

Všemi dětmi prudce jedlou knihu – MAMI, MÁM HLAD koupíte na e-shopu GRADA.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *