Knihy, Recenze

Dobrodružství školní aktovky – kniha pro (budoucí) prvňáčky

Kája se v září chystá do první třídy, takže téma školy je teď u nás velmi aktuální. Ježíšek nám tak letos nepřinesl pouze vytouženou aktovku, ale také jednu moc pěknou knížku o aktovce, která rozhodně není obyčejná.

Kniha Dobrodružství školní aktovky od Dagmar Medzvěcové vypráví dětem příběh jedné kouzelné aktovky, která putuje z továrny do obchodu se školními potřebami, kde čeká na svého prvního majitele.

Výběr se však rozhodně nevyvede podle jejích představ, a tak aktovka uteče a prožije spoustu nepěkných zážitků s dětmi, které si neváží svých věcí. Nakonec se na ni však přeci jen usměje štěstí a potká se s holčičkou Rozárkou. Ta je úplně jiná než předchozí děti a aktovka se tak nebojí svěřit jí své kouzelné tajemství.

Aktovka s Rozárkou prožívá v jednotlivých kapitolách veselá dobrodružství – jednou pouští draka, jindy jedou na výlet vlakem či cvičí na stadionu. A jaké budou první společné Vánoce aktovky a Rozárky? To už si musíte přečíst s dětmi sami 😊.

Kniha Dobrodružství školní aktovky nás doma moc bavila, je veselá, milá a ideální jako čtení pro budoucí prvňáčky, případně pro děti v první či druhé třídě, kteří začínají číst samostatně.

Knihu Dobrodružství školní aktovky vydalo nakladatelství Bambook a koupíte ji zde.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *