V Brně uvnitř

Mateřské centrum Kuřátka – krásná hernička v centru města

Tak toto byl pro mě objev roku. Mateřské centrum Kuřátka funguje už 13 let a já bych se o něm asi nikdy nedozvěděla, nebýt jednoho komentáře u mého příspěvku na sociálních sítích. Tehdy jsem se vás ptala na tipy, kde uspořádat dětskou oslavu narozenin (aby na to nepadl celý rodičák) a jedna z mých sledujících na FB mi poradila právě MC Kuřátka.

Tak jsme se jej dnes s kamarádkami a dětmi vypravily prozkoumat. MC Kuřátka najdete na adrese Poštovská 1, v prvním patře bytového domu. Otevřeno má aktuálně pouze ve středu, a to od 9 do 13 hodin. Není třeba se nijak objednávat, přijít můžete kdykoli v tomto časovém horizontu. Rozhodně se však ještě v den návštěvy podívejte na FB centra, vše tu funguje na dobrovolnické bázi, a tak se může stát, že maminka dohlížející ten den na chod herničky onemocní a nebude moci přijít otevřít.

My dne měli štěstí a návštěva se hned na poprvé povedla. Jak jsem psala výše, vstup do Mateřského centra je z ulice Poštovská 1, stačí zazvonit na zvonek Kuřátka, poté se ozve bzučát, vy si otevřete dveře a vejdete do vstupní chodby domu. Centrum se nachází v prvním patře, s kočárkem nám dnes pomohla moc milá paní Krásná, která má centrum na starost. Kočárek jsme poté nechali na chodbě, zamyká se tu brána, tak nemusíte mít strach, že by se ztratil.

Samotné Mateřské centrum Kuřátka se v podstatě nachází v jednom z místních bytů a svým vzhledem dost připomíná prostředí školky. V první části je šatna, kde se přezujete a odložíte si věci, je tu také umyvadlo a toaleta. V druhé místnosti je část vyhrazená pro svačinky, maminky si tu mohou za 20 Kč dát kávu či za 10 Kč nalít čaj z konvice. My jsme si přinesli kávu s sebou, ale čaj jsem si s chutí dala.

Na jídelní část navazuje velká herna se spoustou hraček. Jsou tu domečky, obchod, kuchyňka, skluzavka, balonky… Půjčit si můžete domeček pro panenky, lego, knížky, stavebnice, vláčky, deskové hry…Pepinka byla nadšená z kočárků a panenek, bavila jí také odrážedla.

Samostatná místnost je tu věnována kreativní tvorbě s dětmi. Můžete si tu sednout ke stolečku a malovat, nebo něco vyrábět.

Vstup do Kuřátek je 50 Kč za dospělou osobu, je jedno, kolik máte dětí. Na to, co Kuřátka nabízejí, myslím velmi přívětivá částka.

V MC Kuřátka můžete také uspořádat oslavu narozenin. Za odpolední pronájem ve všední dny se platí 500 Kč. Jídlo si přinesete vlastní. Úklid centra už máte v ceně. Opět naprosto parádní částka. Objednávky pronájmů se řeší přes paní Krásnou, telefon na ni je 723 293 016.

Centrum aktuálně hledá dobrovolníky z řad maminek či tatínků, kteří by byli ochotni zajistit chod centra i v jiné dny dopoledne. Pokud máte ambice se více realizovat na mateřské, tak se určitě ozvěte paní Krásné na výše uvedeném telefonním čísle. Bude mít jistě radost 😊.

Dnes se nás v centru potkalo šest maminek s dětmi a bylo to úplně v pohodě. Kapacitně mi to tady přišlo vhodné tak pro 10 rodičů s dětmi. Bylo by super, kdyby hernička našla své patrony a mohla být otevřená třeba každý den, věřím, že klienti by se rozhodně našli 😊.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *