V Brně venku

Lesní naučná stezka Jezírka – stezka s interaktivními prvky pro děti

Asi dva týdny zpátky jsme se s maminkou vypravily omrknout interaktivní lesní naučnou stezku Jezírka od environmentální organizace Lipka.

Stezka začíná u parkoviště Jezírka, kde je také přímo zastávka autobusu č. 57 U Jezírka, Soběšice. Pokud pojedete z Brna autem, tak po průjezdu Soběšicemi po cca 1,5 km je vpravo u silnice za zastávkou MHD „U jezírka“ odbočka na parkoviště u pracoviště Jezírko. Ale pozor, dle navigace je to v katastru Bílovic nad Svitavou, což nám s maminkou dost zamotalo hlavy i cestu k parkovišti. Ale nakonec jsme přeci jen dojely. A místa tu bylo dost.

Stezka není vhodná pro kočárek ani odrážedla, naopak je určitě vhodná pro děti – měří jen cca kilometr a jsou tu interaktivní prvky ke zpestření výletu.

Některé prvky jsou bohužel mimo provoz, ale stěžejní vodní prvek naštěstí fungoval, takže děti nadšené pumpovaly o sto šest.

Funkční byl také dendrofon, dalekohledy jsme pozorovali makety zvířat, moc se nám líbilo i poznávání zvířecích stop.

Za mě je stezka aktuálně super výletem pro nenáročné, lenochy, měšťáky, lidi bez auta, lidi, co nemají na výlety moc času, nebo kombinace všeho dohromady. Během tohoto roku se prý plánuje oprava stezky a také její rozšíření, takže se určitě máme na co těšit. Ale už teď se tu dá s dětmi strávit fajn dopoledne, Kája se mě pořád ptá, kdy zase vyrazíme pumpovat vodu.

Na závěr ještě doplním, že stezka se nachází na obou stranách silnice (budete tedy dvakrát přecházet – je tu přechod) a ačkoli se jmenuje lesní, v lese se nachází jen její první část. My se s maminkou několikrát ztratili, ještě, že tu žijí dobří lidé, kteří nám poradili. Dle ohlasů z FB asi nejsme jediní, co se tu dokázali na kilometrovém okruhu několikrát ztratit, takže důrazně doporučuji seznámit se předem v mapě u parkoviště s jednotlivými stanovišti, abyste pak nějaké nevynechali. A rozhodně se nestyďte ptát kolemjdoucích na cestu.

Prostě stezka není úplně dobře značená, ale můžete to podobně jako my pojmout jako hru – kdo najde další stanovišťě.

Pohodová procházka na cca dvě hodiny času, to je naučná stezka Jezírka. Ať se vám líbí a napište mi do komentáře, jestli jste taky bloudili.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *