V Brně venku

Rosnička – pohodová hospůdka pro všechny generace

Na kraji Wilsonova lesa, přímo naproti Jurkovičovy vily, se nachází řekla bych dnes už legendární hospoda Rosnička. Pamatuji si ji z dětství, kdy jsme sem chodívali na pohár z nanukového dortu a palačinky, dospělí samozřejmě na pivo. A v podstatě se toho moc nezměnilo – i dnes sem chodíme na pivo a zmrzku.

Co se však změnilo, je prostředí restaurace a uzpůsobení pro děti. Na zahrádce je dětem k dispozici velké pískoviště, houpačka a skluzavka. Občas tu bývá i nějaké to odrážedlo. Jsou tu také dětské židličky. Uvnitř restaurace pak mají pro děti k zapůjčení omalovánky, pastelky a stavebnici. A obsluha je k dětem také moc milá.

Velkou výhodou Rosničky je její poloha prakticky v lese, takže i v létě tu díky stínu stromů bývá docela příjemně. A se studenou limčou či pivem je to pak ještě lepší. Pro děti mají na Rosničce v nabídce kopečkovou zmrzlinu, domácí limonády nebo třeba super čokoládový dort.

Často se tu také pořádají nejrůznější akce určené dětem– opékání špekáčků, dětský den, Halloween či Mikulášská nadílka.

My sem chodíme moc rádi. Přiznám se, že když se mi nechce vařit, jdeme s dětmi na hřiště do Wilsoňáku a potom na Rosničku na meníčko. Vaří tu dobře, na můj vkus by sice mohli méně solit (já kvůli dětem moc nesolím), ale jsou-li v nabídce hranolky, Kája je vždy spokojená. Občas se musí zhřešit :-D.

Stránky Rosničky – http://restauracerosnicka.cz/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *