V Brně uvnitř

Do VIDY s prťaty, proč ne?

Včera jsem si celá rodina udělali výlet do zábavního vědeckého parku VIDA! Chtěla jsem ještě na poslední chvíli využít akce rodinných pasů 1+1 zdarma, přeci jen vstupenky nepatří k nejlevnějším a jeden dospělý zdarma se hodil 😊.

S plánem vyrazit do VIDY otravuji doma manžela už asi 2 roky, ale pořád mi bylo odpovídáno, že jsou na VIDU děti malé, že je to tam nebude bavit, že jsou to vyhozené peníze… letos poprvé souhlasil a šlo se tedy testovat. Dcera má čtyři roky, syn rok a půl, sama jsem byla zvědavá, zda platí prohlášení VIDY, že u nich se zabaví každý.

Cesta do VIDY je snadná, vystoupili jsme na zastávce Výstaviště hlavní vstup a šli asi 5 minut pěšky směrem k hotelu Voroněž. Přímo naproti hotelu se nachází vchod. Hned ve vstupní hale mě mile potěšila šatna, mohli jsme zde nechat nejen značné množství zimního oblečení, ale i kočárek (pokud však chcete, není problém mít kočárek s sebou do expozic, nebo se pro něj později vrátit), šatna se neplatí. Vydáte-li se do VIDY v zimě, určitě doporučuji vzít s sebou převlečení pro děti a přezůvky, je to pohodlnější. Já dala dětem na místě papuče a tepláky, ať mohou nerušeně řádit, a vyplatilo se mít i náhradní oblečení, je tu hodně vodních atrakcí, které mé ratolesti testovaly opravdu poctivě :-D.

Po odložení věcí v šatně a zaplacení vstupného jsme už mohli vyrazit vstříc zážitkům. VIDA má několik stálých expozic, postupně tak procházíte částmi planeta, civilizace, člověk a mikrosvět. Pro menší děti bude asi nejzajímavější část vlevo od vstupu – dětské science centrum. Tady jsme strávili podstatnou část návštěvy. Najdete zde prolézací hrad se skluzavkou do balónků, vodní pokusy s balónky, velkou dráhu pro odrážedla se značkami a semafory, obří kostky pro stavění, auto, kterému mohou děti měnit kola a pak pískoviště, kde jsme si zahráli na archeology. Jsou tu také vonící a hmatové roury, u kterých děti hádají, co je asi uvnitř.

V části pro nejmenší děti jsem velmi ocenila kojící a přebalovací koutek, kde byla k dispozici také mikrovlnka, hračky, a dokonce základní přebalovací potřeby – vlhčené ubrousky a kapesníky.

Po vyřádění v dětském centru jsme pokračovali do dalších expozic určených spíše pro starší děti zhruba od 6 let. I tady jsme si to však moc užili. Káji se líbilo třeba šlapací piano, auto nafukující obří balón svými výfukovými plyny, točící místnost, obří magnet, ponorka či trénování masáže srdce a předpovídání počasí. U Vašíka měl největší úspěch horkovzdušný balón a všechny vodní experimenty.

Větším dětem by se ve VIDĚ určitě líbil obří tobogán, stejně jako další adrenalinové atrakce v patře – třeba kolo jedoucí po laně nad expozicí nebo 3D letecký trenažér.

Co se týče občerstvení, tak v patře najdete menší bufet, kde si dáte třeba kávu, nealko nápoje, na jídlo pak párek v rohlíku, tousty či něco sladkého. Pro oběd lze využít restauraci v přízemí, kde je také dětský koutek a dostatek dětských židliček. Jídlo by tedy ještě zvládlo vylepšení, ale zase oceňuji absenci smažených jídel, dáte si tu spíš klasické hotovky nebo třeba pizzu. My měli rajskou omáčku, sýrovou pizzu a steak, pizza byla z toho všeho nakonec nejlepší. Včetně pití a jedné polévky jsme platili asi 500 Kč, takže cenově přijatelné. Pokud by Vás neoslovila nabídka jídla v místní restauraci, můžete klidně odejít mimo areál VIDY třeba na meníčko do pivovaru na Mendlák a bez problému se vrátit. Na jednu vstupenku můžete v rámci jednoho dne 5x odejít a zase se vrátit.

My nakonec strávili ve VIDĚ asi 6 hodin, ale s většími dětmi by to bylo opravdu od otvíračky do zavíračky, to množství exponátů k prozkoumání je vážně ohromné. I já jsem se naučila spoustu nových věcí a něco jsem snad i pochopila 😊. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to v hlavě vydrží :-D.

Stránky zábavního vědeckého parku VIDA – https://vida.cz/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *