Knihy, Recenze

Liška Šiška ve školce aneb co dělají hračky, když děti odejdou

Po delší nucené odmlce se snad už pomalu blíží návrat dětí do školky, menší děti pak čeká první školková zkušenost v září.

Začátek chození do školky bývá u mnoha dětí i rodičů spojen s obavami, děti čeká něco nového, neznámého, často mohou ze začátku plakat, nechtějí opustit maminku, nejsou zvyklé na cizí osoby a větší kolektiv dětí. Rodiče pak hledají různé rady, jak dětem příchod do školky co nejvíce usnadnit. V tomto ohledu myslím, mohou velmi pomoci dětské knihy přibližující dětem život ve školce jednoduchým a pro ně srozumitelným stylem.

Právě tématu školky se věnuje nová kniha nakladatelství GRADA-Bambook Liška Šiška ve školce od Ivy Geckové s ilustracemi Báry Buchalové. Kniha vypráví příběh holčičky Adélky a její plyšové hračky Lišky Šišky. Adélka má školku moc ráda, často pomáhá paní učitelce uklízet hračky a aby jí nebylo smutno po domově, bere si občas s sebou svou oblíbenou hračku Lišku Šišku.

Co se však stane, když ji Adélka jednou v pátek ve školce zapomene? Liška tak stráví spolu s dalšími hračkami celý víkend ve školce sama. Ale nebojte, smutno jí rozhodně nebude. V této školce totiž hračky po odchodu dětí ožívají a zažívají svá vlastní dobrodružství. Tentokrát je čeká oslava narozenin ledního medvěda. Budou tak péct dort, jezdit narozeninovým vláčkem, zpívat písničky…A v neděli večer se pak vrátí na svá místečka a zase budou čekat na návrat svých dětských kamarádů.

Knihu koupíte zde.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

1 Comment

  1. […] úspěšné první knize Liška Šiška ve školce přichází nakladatelství GRADA-Bambook s druhým dílem Liška Šiška u doktora. Knihu opět […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *