Hračky, Recenze

Akrobaté – zábavný hlavolam i hra pro všechny věkové kategorie

Vždycky jsem měla ráda záhady, hádanky, rébusy, prostě věci, jimž se musí přijít na kloub. Na festivalu smysluplných a logických hraček IQ Play mě proto velmi oslovily hlavolamy od společnosti RecentToys. Tato firma jich má v nabídce opravdu velké množství, od složitých kostek, kuličkových skládaček, přes klasické dřevěné obrazce až k netradičním magnetickým koulím a dřevěným balančním stavebnicím.

Mně v nabídce RecentToys nejvíce zaujal dřevěný hlavolam Acrobat Tower, především tím, že nejde jen o klasický hlavolam, ale také o hru pro jednoho až čtyři hráče. Hra může mít dvě podoby, buď se střídáte se spoluhráči v umísťování akrobatů do pyramidy, přičemž vítězí poslední hráč, kterému při tahu pyramida z dřevěných kousků nespadla, nebo soutěžíte, kdo poskládá nejvyšší věž z akrobatů. K přeměření výsledků vám slouží přiložený metr, pro stopování času pak přesýpací hodiny.

Ačkoli je na hře uveden doporučovaný věk od 14 let, vyhraje si s ní i naše čtyřletá Kája. Samozřejmě nepostaví tak vysoké věže, ale skládání panáčků na sebe ji baví, stejně jako bourání snahy nebohých rodičů stavitelů a následné převážení panáčků na ošetření do nemocnice :-).

Akrobaté jsou fajn jednoduchou hrou, kterou si zvládne zahrát prakticky každý. Velkou výhodou hry jsou stručná pravidla, jejichž vysvětlení vám zabere maximálně minutu a už můžete hrát. My hru ocenili také na dovolené s přáteli, v kufru nezabere moc místa a její hraní je ideální pro večery unavených rodičů :-D.

Všechny hlavolamy a hry od RecentToys můžete koupit na e-shopu Knihy Dobrovský.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *