Hračky, Recenze

Deskové a karetní hry pro malé i velké

Odjakživa moc ráda hraji deskové a karetní hry, proto jsem se také těšila až děti dorostou do věku, kdy si s nimi konečně budu moci nějakou tu hru zahrát. První pokusy proběhly s pexesem už někdy po Kájiných druhých narozeninách. Samozřejmě jsme nejdřív hrály pexeso odkryté a pouze hledaly stejné obrázky.

Ke třetím narozeninám dostala Kája Člověče nezlob se s obrázkovou kostkou a já se těšila na první poklidnou hru u stolu, no je to přece stolní hra :-D. Káju však víc než pravidla hry, zajímaly figurky, které dokázala během několika sekund rozmístit všude po bytě a já se pak bavila jejich hledáním a taháním z vysavače.

Ale nevzdala jsem to. Naší další deskovkou byla hra Smolíček, kterou jsem nostalgicky a s pěkným příplatkem pořídila v retro edici. Ta Káju konečně zaujala, a tak jsme začaly hrát, často dokonce podle pravidel :-D.

A jelikož současná nelehká situace hraní domácích her vyloženě nahrává, zkusila jsem na Káju a trochu i na Vašíka vytáhnout další hry.

První opravdu velký úspěch sklidila hra Dobble ZOO. Hra má sama o sobě hrozně jednoduchý princip, jde vlastně o hledání stejných symbolů (zde zvířátek) na kulatých kartičkách, přičemž na dvou kartách je vždy pouze jeden stejný symbol. Dá se však hrát v mnoha obměnách, existuje velké množství obrázkových mutací, můžete si tak pořídit třeba verzi Dobble Kids pro nejmenší děti (od 4 let), Dobble s tvary a čísly, Dobble originál nebo třeba taky Dobble s Harrym Potterem. Hra Dobble ZOO je oficiálně určena pro děti od 6 let, a o to víc mě překvapilo, že ji Kája už ve čtyřech letech v pohodě zvládla. Dvouletý Vašík pak aspoň poznával na kartičkách zvířátka a napodoboval jejich zvuky.

Naše druhá nově testovaná hra se jmenuje Blafuj a já si při čtení jejích pravidel hned vzpomněla na dětství u babičky, kde jsme společně hrávaly s klasickými kartami hru Švindl (babička jí tedy říkala i jinak, ale to by dnes bylo nekorektní označení :-D). Princip hry Blafuj je velmi podobný jako ve hře Švindl. Úkolem každého hráče je, jak už název napovídá, oblafnout soupeře. Hru dle mého názoru zvládnou děti zhruba od šesti let, my si ji zahrály ve zjednodušené verzi. Kája se vždy podívala na kartu s obrázkem zvířete a pak mi řekla, co na ní je. Já měla říct buď pravda, nebo lež. Když jsem se trefila, zůstala karta Káji, když ne, připadla mně. Střídaly jsme se a jakmile jedna z nás nasbírala čtyři stejná zvířátka, prohrála. Musím říct, že jsem hleděla, jak Káji to švindlování šlo 😀.

Všechny výše popsané hry a mnohé další koupíte v e-shopu POMPO.

A co Vy, hrajete s dětmi rádi hry? Máte tipy na nějaké pěkné? Budu ráda, když mi napíšete do komentářů zde na blogu nebo na mé stránce na FB či IG.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *