V Brně venku

Lanáček, kapříci a krásná hřiště v Novém Lískovci

Dnes jsme už podruhé navštívili venkovní lanové hřiště Lanáček patřící pod areál Fit4All v Novém Lískovci a opět se nám tu moc líbilo. Sice by se vzhledem k počasí hodilo více stínu, ale děti si to užily i tak, akorát v poledne už z nich pěkně lilo :-D.

Lanáček je příjemnou venkovní dětskou atrakcí pro děti od 2 do 12 let. Vstupné na celý den je 90 Kč za dítě a 30 Kč za dospělého, přičemž platí až děti od 3 let. Na hřišti o ploše více než 1300 m2 na děti čeká dřevěná stavba složená z nízkých lanových překážek (maximálně 1,5 metru nad zemí), kde je bezpečnost zajištěna díky instalaci jisticích sítí. Nemusíte se tak bát, že by dítě z překážek vypadlo, nejhůř skončí v síti😊.

Kromě klasických lanových překážek je na hřišti trampolína, skákací vzduchová bublina, houpačka, lanovka, skluzavka a pískoviště.

Na lanové překážky mohou pouze děti starší 3 let. Pro děti mladší 3 let je určena nafukovací bublina, houpačka hnízdo a pískoviště.

Přímo v Lanáčku jsou k dispozici toalety, hned u vchodu pak kavárna, kde si můžete koupit třeba kávu s sebou, limonádu, pivo, zmrzlinu…mají i něco malého k snědku – pizzu, tousty…

Uvnitř haly Fitt4All je pak i krásný dětský herní koutek, ale ten se platí zvlášť, takže otestujeme až za horšího počasí.

Zábavu na sídlišti v Novém Lískovci však zajistíte dětem i zadarmo. Jsou tu opravdu krásná dětská hřiště, nám se nejvíc líbilo to s majákem, lanovkou a obří pavoučí sítí. Je tu také menší rybník s barevnými kapříky, takže děti mají co pozorovat. Navíc celý prostor od zastávky Kamenný vrch až k Fitt4All je v podstatě jeden velký park (nese název PARK POD PLACHTAMI), nejezdí tu auta, jsou tu upravené stezky ideální třeba pro děti učící se na kole či „drandící“ na odrážedle.

Nám se tu líbí moc a ze Žabin to nemáme ani tak daleko (stačí dojet do Pisárek a pak jedenáct minut trolejbusem č. 26 na konečnou) 😊. Pokud pojedete autem, doporučuji spojit třeba s obědem v La Patas, mají úžasný dětský koutek a venkovní hřiště.

Stránky Lanáčku – https://www.fit4all.cz/cs/lanacek-venkovni-hriste-pro-deti

A pokud hledáte TIP, kde koupit krásné, nejen dětské, oblečení na sport, na hřiště nebo i na běžné či sváteční nošení, mrkněte na inspirativní portál Modio.cz. Najdete zde módu a sportovní vybavení ze stovek e-shopů přehledně na jednom místě.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

4 Comments

 1. Petra says:

  Dobrý den, Lanáček je fajn, souhlasím. Jen mne zarazilo, že píšete, že děti platí až od 3 let – opravdu Vám to tak řekli? Protože nám v minulosti říkali, že děti jsou zdarma do 2 let.

  1. Brněnská máma says:

   Dobrý den, když jsme tu byli poprvé, platila jsem i za syna 2 roky. Teď před cca týdnem jsem se zeptala a řekli mi na recepci od tří let, takže syn šel zdarma. Nevím, zda něco nezměnili, ale ty tři roky mi přišly logické, protože většina atrakcí je až od tří let…Každopádně jim raději napíšu, ať máme oficiální informaci 🙂

 2. Petra says:

  No kdyby to bylo od 3 let, tak jsem taky radši… ale už jsme tedy letos dvakrát platili za 2,5 letou dcerku. 🙂 Jen tedy nevím, zda jsme si to ověřovali a nebo platili automaticky. Jen doplním, že vstupné je celodenní v tom smyslu, že můžete např. odejít na oběd a odpoledne se vrátit zpátky.

 3. […] Od jezírka jsme pokračovaly k Centru fit4all, kde mají pro děti krásnou vnitřní hernu a oblíbený venkovní Lanáček. Je tu také příjemná kavárna s menším hřištěm a samozřejmě se hodí možnost využít toalet v centru. O fit4all a jejich nabídce aktivit pro děti jsem vám psala již dříve – článek tady. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *