Výlety do okolí

Setkání se ztraceným synem v ZOO Olomouc

Vašík byl na prázdninách u babičky v Ostravě a já si užívala desetidenní pohodu s jedním dítětem. Už jsem také zastáncem pořekadla: jedno dítě, žádný dítě 😀 (když jsem měla jen jedno dítě, samozřejmě jsem toto pořekadlo nesnášela :-D).

Aby nemusela babička jezdit s Vašíkem až do Brna, vymysleli jsem předávací plán – potkáme se na půl cesty v ZOO Olomouc. Naposledy jsem byla v této ZOO ještě za svobodna asi před deseti lety a tehdy jsem byla lehce zklamaná, ZOO mi přišla strašně roztahaná, hodně chození a málo zvířat…

O to víc mě překvapila pondělní návštěva. ZOO jsem už od vstupu vůbec nemohla poznat, spousta zvířátek i taková, která běžně v ZOO nebývají. Hned u vstupu dřevěné hřiště a pak aspoň další čtyři postupně rozmístěná po zahradě. Dětem se hrozně líbila dětská ZOO – čítající obří výběh koz a přerostlých králíků. Kozy mohou děti také krmit, ale pozor, neukazujte se jim se sáčkem krmení v ruce, sesypou se na vás a hrozí i nějaký ten trkanec 😀

Další velkou atrakcí pro děti je Lanáček, vypadal opravdu nově, krásně a věřím, že tu děti dokáží strávit i několik hodin :-D. Vstupné se platí zvlášť a činí 80 Kč. Lanáček je dle mého názoru vhodný tak pro děti od čtyř let, mladší mohou jít s doprovodem dospělého (prý s tím není problém, viděli jsme i rodiče v síti 😊).

Co se občerstvení týče, vybere si asi každý. Klasikou jsou stánky se smaženým jídlem, ale je tu i normální restaurace, stánek s pizzou, palačinkami, dobrou kávou či točenou zmrzlinou…

Novinkou byl pro mě v ZOO Olomouc safari vláček, který vás zaveze i tam, kde se běžně nedostanete a navíc si odpočinete. Raritou olomoucké ZOO je také rozhledna, jejíž celková výška je 32 metrů, vy se dostanete do zhruba 29 metrů a můžete tak z výšky pozorovat zvířata, město, Jeseníky… Na věž vás z horní terasy dovede 128 schodů, takže celkem makačka, kterou jsem si já odpustila, bojím se výšek, ale manžel s dětmi šel.

Jedinou výtku k ZOO Olomouc mám k parkování, míst přímo u vchodu je málo, takže jsme museli zastavit na placeném parkovišti pod kopcem (80 Kč/den) a pak se zhruba ještě 10 minut k hlavnímu vchodu projít. A počítejte s krpálem, což ve vedru a s mimčem v břiše není úplně ideální, ale co už, zvládli jsme to.

Přímo před vchodem do ZOO je pak ještě plno stánků a restaurace, stánky jsou s dětmi z mého pohledu spíše na škodu, ty naše samozřejmě chtěly všechno – perníček, balonek, sliz, gumová zvířata…tentokrát jsme to ustáli bez průvanu v peněžence, uvidíme příště 😊.

Stránky ZOO Olomouc – https://www.zoo-olomouc.cz/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *