Knihy, Recenze

Zábavná velkoformátová hledací leporela

Také mají vaše děti tak rády hledací obrázková leporela? U nás už se za těch šest „dětských“ let nakupila pěkná hromádka. Nejnovějším přírůstkem do rodiny je Velká knížka DINOSAUŘI pro malé vypravěče a Velká knížka ŠKOLKA pro malé vypravěče, obojí z nakladatelství Ella&Max.

Princip všech velkoformátových leporel je vlastně stejný. Určitá zvířata či postavy se na všech stránkách opakují a úkolem dítěte a často i rodiče 😉 je najít danou postavu a sledovat její příběh v knize. Vašík má nejraději knihu DINOSAUŘI, kde nejčastěji hledáme mládě karnotaura, které uteklo mamince i se skořápkou na hlavě. Náročnější hledač si může třeba zkusit najít pravěkou myšku – alfadona.

Kniha o ŠKOLCE mi přijde jako super seznamovací prostředek budoucího školkáčka. Můžete s dětmi sledovat zvědavou Amélii, která chce ve školce hned vše vyzkoušet. Společně vnímáte její den od příchodu do školky, hraní ve třídě, řádění na zahradě, u oběda, při odpoledním spánku i na cestě s rodiči domů. A jaký bude Bertíkův narozeninový den ve školce?

Ze straších knížek nejčastěji vytahujeme VLAKY a HASIČE. S nejmenší Pepčou se vždy nasmějeme nad záchranou prasátek z rybníka statečnými hasiči nebo zkoušíme napodobovat zvuky různých dopravních prostředků.

Všechna velkoformátová leporela od Ella&Max jsou krásně ilustrovaná, slova v nich prakticky nenajdete, zato úkolů a zábavy v nich najdete nespočet. Zaměření knih je navíc tak široké, že si každý ten svůj příběh najde. Možná na stránce jedné z knih, ale možná jako my podlehne kouzlu hledacích leporel a bude mít za pár let doma také všechny 😊.

Velké knížky pro malé vypravěče koupíte zde.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *