Výlety do okolí

Dětský zábavní park Chvalovice – zadarmo a do sytosti

Obec Chvalovice na Znojemsku patří k nejbohatším u nás. A je to vidět. Najdete tu totiž opravdu nejluxusnější dětské hřiště, jaké si umíte představit. Není to vlastně ani hřiště, jako spíš velký venkovní zábavní park, kde se však neplatí žádné vstupné.

Obec Chvalovice se nachází zhruba hodinku jízdy autem od Brna a můžete sem vyrazit buď za celodenní venkovní zábavou nebo návštěvu spojit například s výletem do termálních lázní v rakouském Laa či návštěvou krásného Znojma.

Zaparkovat se dá přímo u parku, najdete tu také občerstvení – Pivnici na hřišti, kde si můžete dát třeba limču, džus, pivo, nanuk či párek v rohlíku. V době naší návštěvy měli otevřeno ve všední dny od 14 do 22 hodin, o víkendu od 10 do 22 hodin (to je otvírací doba pivnice, na hřiště můžete kdykoli). Budete-li si chtít dát větší oběd, doporučuji zajít do restaurace v Penzionu Daníž, kde mají na zahrádce menší dětské hřiště a dáte si tu i chutné meníčko za dobrou cenu. Penzion Daníž je vzdálen zhruba 5 minut chůze od hřiště.

Alternativou je restaurace hotelu La Port, kde mají opravdu povedený vnitřní dětský koutek. Ale to už byste museli popojet autem.

Ale teď už zpět k hřišti. Co vás tu vlastně čeká? Maják, tobogán, lanové průlezky, dřevěná loď, houpačky, pumptrack, dráha pro kola či brusle, lanovka, velké síťové průlezky, trampolíny, skluzavky, lezecké stěny, dřevěný hrad…je toho tady tolik, že slov netřeba, raději se podívejte na fotky.

Pro dospělé je tu venkovní posilovna, posezení, houpací síť…My tu byli v červnu ve všední den, strávili jsme tu několik hodin a všimněte si, že tu nebyla ani noha. Na hřišti je také WC.

Jedinou nevýhodou hřiště je, že tu nenajdete moc stínu. Je tu sice zastřešený dřevěný altán, kam si můžete sednout, ale většina průlezek je na přímém slunci. Proto bych k návštěvě doporučila raději méně teplý den😊.

Stránky hřiště ve Chvalovicích – https://www.chvalovice.cz/aktualne/fotogalerie/vystavba-v-obci/detsky-zabavni-park-582cs.html

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *