V Brně venku

Jak jsme putovali Po stopách brněnských pověstí

Dnes jsme se s Kájou, Vašíkem a Pepčou vypravili do města, zahrát si zážitkovou hru, vlastně takovou bojovku s úkoly, Po stopách brněnských pověstí. Hra je mým originálním dílem. Kromě toho, že píšu blog, mě totiž strašně baví psát básničky. Veršované brněnské pověsti jsem původně psala jen tak pro radost, pro naše děti, četli jsme si je často večer před spaním a děti je chtěly vykládat stále dokola.

Hlavně pověst o Brněnském drakovy byla velmi oblíbená, brzy ji i mladší syn uměl zpaměti. A tak jsem si řekla, že by možná stálo za to, rozšířit pověsti i mezi další děti. Ale jak to udělat poutavou formou?

Protože od malička miluji různé bojovky, honby za pokladem…, rozhodla jsem se vytvořit originální brněnskou bojovku PO STOPÁCH BRNĚNSKÝCH POVĚSTÍ.

Ta v sobě ukrývá pět nejznámějších brněnských veršovaných pověstí, omalovánku ke každé z nich a pak samotnou dobrodružnou hru, kdy se vydáváte s dětmi do centra města Brna a podle plánku procházíte postupně všechna stanoviště – místa spjatá s pověstmi, plníte úkoly, a nakonec čeká děti odměna.

Jde spíše o odměnu symbolickou, děti získají DIPLOM ZNALEC BRNĚNSKÝCH POVĚSTÍ, ale samozřejmě si můžete přidat vlastní odměnu. Třeba malou sladkost, hračku, návštěvu muzea nebo jako my zajít na zmrzlinu a posedět v nádherné zahradě přímo pod Petrovem v kavárně TAK kafe. Troufám si říci, že hezčí zahrádku v Brně snad nemáme. A tady navíc myslí i na děti. Je tu pískoviště, domeček, pár míčků, skluzavka, autíčko. Uvnitř pak dětské teepee.

Krásně jsme si dneska s dětmi zabojovali. Viděli jsme holý zadek neslušného mužíčka, prohlédli jsme si kamennou pannu, spočítali jsme drakovy drápy, pohladili kolo a nakonec jsme na Petrově stihli zvonění poledne v 11.

Pokud byste chtěli stejně jako já dětem blíže přiblížit brněnské pověsti a také se vydat na dobrodružnou výpravu, budu moc ráda, když si koupíte zážitkovou hru PO STOPÁCH BRNĚNSKÝCH POVĚSTÍ. Věkově je ideální pro děti cca od 4 let, které už umějí napočítat do 20.

Více informací o této hře najdete tady.

Děkuji vám za podporu :-).

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *