V Brně venku

Moderní hřiště s netradičními prvky v Brně – Bohunicích

Dnes jsme si s kamarádkou daly sraz na nedávno otevřeném hřišti v Uzbecké ulici v Bohunicích. Já jela klasicky MHD, kamarádka autem. Mám tak rovnou dva úhly pohledu na dostupnost hřiště.

Kamarádka zaparkovala pár metrů od hřiště ve stínu stromů a přišlo mi, že takto dopoledne není problém v okolí hřiště zaparkovat. Já vystoupila z tramvaje na zastávce Běloruská (zastávka tramvaje č. 6 a 8), narychlo jsem s Pepčou zkoukla místní „zastávkové“ hřiště (mimochodem moc povedené hřiště přímo na zastávce šaliny, věřím, že dítě bude prosit, abyste jich pár nechali ujet :-D) a pak už jsme se vydaly na Uzbeckou.

Od zastávky tramvaje je to k hřišti Uzbecká max. 3 minuty pěšky (viz. mapa cesty dole), já si pro jistotu zapnula navigaci v Mapy.cz, protože jsem totální hledací antitalent a dokážu zabloudit snad všude.

Mapy mě zachránily a za pár minut už jsme byly s Pepi na hřišti. Hřiště Uzbecká je opravdu originální. Je tu umělý povrch, což má své výhody, když je venku třeba bláto, tady se vám děti jen tak neušpiní. Z atrakcí tu najdete spoustu trampolín, kopců k prolézání, různě dlouhých skluzavek, jsou tu pružinové houpačky a naprosto jedinečným prvkem je pak dráha pro kuličky/míčky.

Rozhodně si s sebou vezměte hopskulku nebo tenisák, posílání kuliček po dráze je bezvadná zábava. Velmi pěknou atrakcí jsou také prolézací tunely, nechybí netradiční lanové překážky, dřevěné kladiny a horolezecké chyty.

Hned vedle hřiště je plácek pro basket a líbilo se mi i prostranství za hřištěm, ideální pro malé motoristy či vyjížďky s kočárkem a panenkou.

Kdo má radši tradičnější prvky, může si pohrát na pískovišti, dřevěné průlezce se skluzavkou nebo pavoučí síti.

Na hřišti je také velmi příjemné posezení a není problém najít místa ve stínu (jsou tu vzrostlé stromy). Za jediný nedostatek hřiště považuji absenci toalet, kavárny či restaurace v blízkém okolí. Dle map v docházkové vzdálenosti prakticky nic není.

My to vyřešili přejezdem do oblíbené restaurace La Patas. Autem od hřiště asi 6 minut jízdy a pro děti skvělé zázemí. La Patas má za mě asi nejhezčí dětský koutek ze všech restaurací v Brně, navíc tu i moc dobře vaří (bohužel teda nemají meníčka, jen týdenní nabídku).

Děti si pohrály, mámy se i přes pár peripetií zvládly najíst a pak mě má skvělá kamarádka dokonce hodila autem až před barák a ještě mi půjčila vejce, aby se mi nevzbudilo spící dítko.

A tak mám chviličku, hned za horka napsat tento článek. Děkuji Haničko a omlouvám se, že jsem tvé dítě při vyndávání mého vzbudila, ještě, že jsou ty kamarádky 😊.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *