V Brně uvnitř

Restaurace BTW – místo, kde je vítána celá rodina

Jak oslavit konec pracovního a školního týdne? My zvolili variantu průzkumné gastro výpravy do nově otevřené By The Way Restaurace, kterou najdete na adrese Vodařská 2, Brno – Horní Heršpice ve sportovním areálu Centrum Viktoria jen kousek od konečné tramvaje v Komárově. Místním znalcům asi neunikne, že restaurace tu funguje již delší dobu, teď se však převlékla do zcela nového kabátku a zaměřila se více na rodiny s dětmi a jejich pohodový pobyt v restauraci.

Do restaurace BTW jsme přijeli autem a zaparkovali přímo u ní – míst bylo dost. Děti už na první pohled zaujalo pěkné venkovní hřiště s lanovou průlezkou, skluzavkou, kolotočem a pískovištěm. My s manželem měli hlad a byl docela problém je odsud dostat do restaurace. Naštěstí zabralo lákání na vnitřní dětský koutek. A že ten se opravdu povedl!

Koutek v restauraci má dvě části. První je určena pro menší děti a najdete tu dřevěné hračky a průlezky značky Elis Design , druhá část pak zaujme snad každého, kdo udrží míček v ruce. Interaktivní tabule Knoocker nabízí 23 naprosto božích her, které ovládáte pouze pomocí plastových míčků. Úkolem dětí je se trefovat na správná místa a hrát tak třeba šipky, bowling, fotbal, ale i malovat a vybarvovat obrázky.

Umím si představit, že by tabule zabavila děti klidně na celý den, ale to by byl v krásném počasí byla škoda a restaurace má navíc naprosto skvělou polohu pro návštěvu dalších prima míst s dětmi.

Jídlo v restauraci nám moc chutnalo, očekávejte středomořskou kuchyni inspirovanou Itálií, v týdnu si můžete vybrat z týdenního menu nebo klasického lístku. Nabídka tu velmi připomíná sesterskou restauraci Pizzeria La Patas v Bohunicích (pizza, těstoviny, steaky).

K posezení můžete využít i zahrádku – máte výhled na hřiště, případně se stavit v místním street food stánku, který vítá hlavně cyklisty projíždějící po přilehlé cyklostezce podél řeky Svratky. Ale to byste se ochudili o koutek.

Pokud hledáte místo na “relativně klidný” oběd s dětmi nebo rodinnou oslavu s veškerým zázemím, příjemným a vstřícným personálem a skvělým jidlem, tak v By The Way Restauraci neuděláte chybu.

A jako bonus se s dětmi po dobrém jídle můžete projít k blízkému Jižanskému dvorku a prohlédnout si místní zvířátka. Jižanský dvorek je podle mě jednou z nejlepších ZDARMA atrakcí, co v Brně máme. Čeká vás tu mini zoo s koníky, ovcemi, kozami, husami, prasátky…ale potkáte tu třeba i osla a klokana. Přímo u Jižanského dvorku je i příjemné dětské hřiště. Samostatný článek o Jižanském dvorku najdete zde.

Okolí restaurace BTW má však mnohem více lákadel. Najdete tu areál Kšírovka, v teplejších měsících pak Hopsálkov plný nafukovacích skákacích bublin, Sportovní areál Komec s rozhlednou a parkem Komárek, kde se děti mohou točit na kolotočích a skákat na skákacích hradech za jednotné celodenní vstupné.

Kousíček je také Biotop Komarov (funguje jen přes léto) a pochopitelně tu najdete spoustu stezek na kolo, odrážedlo, brusle nebo pro pěší procházky. Sportovně zdatní jedinci mohou dojet až k Olympii a užít si místní bezvadná hřiště.

Soutěžní otázka pro soutěž na FB (soutěž končí 6.6.2023 ve 12 hodin): Jaké je nejoblíbenější jídlo vašich dětí a co naopak nikdy nechtějí jíst?

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

2 Comments

 1. Lena says:

  Dobrý den milá brněnská mámo, vážím si toho co děláte. Je super, že nám brněnským maminkám
  sdílíte své zkušenosti z toho jak prožívat Brno s dětmi. Na základě Vaší recenze jsem si restauraci
  BTW vybrala pro svou oslavu narozenin a přijde mi fér sdílet svou NEGATIVNÍ zkušenost s touto
  restaurací, aby ostatní maminky měli možnost srovnat.
  Celkově musím zhodnotit restauraci jako VELICE PODPRŮMĚRNOU, to jak z pohledu celkového
  servisu i gastronomie, vůbec celkový přístup už nikdy nechci zažít. Je to můj TOP NEJHORŠÍ
  ZÁŽITEK v restaurci.
  Tak tedy začnu konkrétně…. 15. 7. 2023 jsem zde slavila své narozeniny s šesti dospělými osobami a svým synem
  18m. Z toho důvodu jsem chtěla místo blízko dětského koutku. V restauraci bylo šílené vedro a
  nedýchatelno, elektrická pec v těchto úmorných vedrech ještě restauraci více oteplila. Naše
  objednávka šest hlavních jídel byla podávána na dvě etapy – když dojídali první tak dorazila druhá
  půlka jídel (bez omluvy, ani zmínka…asi je to pro ně norma)
  Teď něco k samotné kvalitě: pizza spálená, špagety carbonara suché, nevzhledné, steak z pravé
  svíčkové nebyl křehký, pepřová omáčka chutná, steak z tuňáku byl připraven správně.
  Pizza byla cítit spáleninou, já pokládám za drzost vůbec takové jídlo zákazníkovi podávat. Patrně
  kuchař ani servírka necítí….Ale abych byla fér tak uvádím, že po reklamaci nám bylo nabídnuto, že
  jídlo udělají znova nebo jiné jidlo…. A pizza nebyla účtována.
  Ale to nejhorší ještě mělo přijít… Moje maminka byla zasažena do hlavy, pár centimetrů od oka
  tvrdým těžkým míčkem odraženého od interaktivní tabule, takže ji bolela hlava až do lícní kosti a
  my zvažovali návštěvu lékaře…. –Uznávám, že je to nešťastná náhoda, nehoda, ale za tuto situaci
  podle mého názoru nese částečně odpovědnost jak rodina dítěte, které v dětském koutku takto řádilo
  bez dozoru, ale i restaurace, která mohla počítat a eliminovat rizika….Tak třeba,že nebude mít
  tvrdé nebezpečné míčky v sousedním druhém koutku, umístí sít….Tento dětský koutek přece nebyl
  obyčejný a měl být koncipován s důrazem, že se zde právě něco hází….
  Číšnici jsem celou situaci sdělila a očekávala alespoň minimální omluvu, třeba to taky mohla
  zavolat provoznímu a OMLUVIT SE. ALE NIC.
  Naštěstí moje maminka nemá zasažené oko, mohlo to skončit daleko hůř. Navíc v prostoru jsou i
  miminka, kdyby to dostal nějaký malý kojenec do hlavičky tak by to mohlo být fatální. Nebo by
  stačilo, že by tvrdý míček velikosti cca golfového míčku zasáhl sklo na stole a všichni bychom
  mohli mít střepy v očích…
  Takže vlastně děkuji Bohu, že to takto dopadlo. Restauraci NEDOPORUČUJI!!! V restauraci by
  se lidé měli cítit jako vážení hosté, ne jako někdo kdo zdejší personál obtěžuje….

  1. Dobrý den Lenko, děkuji za sdílení vaší zkušenosti :-). Možná by bylo fajn napsat recenzi přímo na stránky restaurace BTW (FB, Google), aby se k ní mohla restaurace vyjádřit, tady si ji těžko dohledají. Ale chápu, že je z vaší strany míněna jako varování pro další maminky. Já jsem v restauraci byla zatím jen jednou a jak píšu v článku, moc se mi tu líbilo. Také děti byly nadšené. Byla tu nedávno i kamarádka s rodinou a dětmi a také se jí tu moc líbilo. U restaurací, stejně jako u dětských kaváren, vnímám trochu problém s hodnocením. Třeba typicky u restaurace Like-It v Modřicích jsou hodnocení velmi protichůdná. Někdo tuto baby friendly restauraci velebí do nebes, jiný jí nemůže přijít na jméno. Personál se mění, stejně tak počasí – klima v restauraci, obsazenost restaurace, hosté, prostě hodně faktorů, které mohou měnit aktuální dojem z místa. Ještě jednou děkuji za vaši zkušenost a ať se vaše příští gastro volba povede lépe. A poslední věc – míčky, za nás se házelo na interaktivní stěnu lehkými, dutými plastovými míčky. Zásah by asi trochu zabolet mohl, ale zase fatálně bych to neviděla :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *