Výlety do okolí

Ekofarma Jalový dvůr – zvířátka, jízdy na koních, fajn hřiště a hospůdka

Minulý týden jsme si s mou maminkou a dětmi udělali výlet na Ekofarmu Jalový dvůr, kterou najdete v obci Heršpice kousek od Slavkova u Brna. Autem nám cesta na farmu z Brna zabrala zhruba 30 minut, přijeli jsme už v 10 dopoledne a byli jsme tu skoro první, parkoviště zelo prázdnotou. Později se sice zaplnilo a auta stála i kolem cesty, ale stále tu panovala příjemná pohodová atmosféra, farma je opravdu rozlehlá.

Pokud máte rádi klid a chcete navštívit i místní hospůdku, tak rozhodně doporučuji dojet už na otvíračku hostince – tzn. o víkendu v 10 hodin dopoledne. Hostinec má otevřeno od čtvrtka do neděle, přesnou otvírací dobu zjistíte na webu – zde.

Celou farmu si můžete volně projít, neplatí se vstupné. Potkáte tu ovečky, kozy, oslíky, koně, lamu, prase, kočku, pávy. Od 14 do 16 probíhaly v neděli jízdy na koních, čehož jsme nadšeně využili. Platí se 30 Kč za kolečko, dětem dvě kolečka tak akorát stačila. Pokud si zavoláte na farmu předem, můžete si objednat jízdu na koni i na jiný čas, případně si objednat jízdu kočárem.

Jak již jsem psala výše, přímo na farmě se nachází moc příjemný hostinec U Hříbka. My si tu dali poctivý vývar, řízek, švestkové knedlíky, domácí limonádu a kafe. Jíst se dá uvnitř i venku, v restauraci mají i menší dětský koutek s hračkami. Na jídlo jsme v neděli kolem poledne čekali déle, ale s tím se asi musí počítat.

Kromě zvířátek na farmě děti určitě potěší hřiště, dvě trampolíny, různá jezdítka, pískoviště, hračky.

A kolem farmy je spousta rybníků, možností procházek či vyjížděk na kole. Cyklistů tu bylo opravdu požehnaně.

Pro milovníky zvířat a přírody je Ekofarma Jalový dvůr ideálním místem na půldenní výlet. Farma pravidelně pořádá různé akce, kroužky pro děti či tábory. Více na jejich webu zde.

A ještě doplním, že přímo na farmě se bohužel nedají koupit žádné farmářské výrobky. Pokud by vám jedna zastávka nestačila, tak kousíček od farmy se nachází penzion Na Zeleném statku, kde prý skvěle vaří a mají také fajn hřiště pro děti.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *