V Brně venku

Jižanský dvorek – největší bezplatná ZOO v Brně

Které dítě by nemilovalo zvířátka? A které dítě by nemilovalo dětská hřiště? A co takto ještě přidat projížďku na kole či odrážedle?

Dnes mám pro vás skvělý tip na malou ZOO v Horních-Heršpicích v Brně. Jižanský dvorek se nachází na pravém břehu řeky Svratky mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží jen zhruba 10 minut chůze od konečné zastávky tramvaje číslo 12 Komárov.

Na rozlehlém pozemku tu našlo domov zhruba čtyřicet druhů zvířat a každé zvířátko dostalo své jméno. Potkáte tu například oslíky, ovce, kozy, prasátka, slepice husy. Jsou tu také koně, daňci, skot.

Nejexotičtějším druhem jsou pak klokánci.

V areálu je také jezírko a domeček pro zvířecí obyvatele.

Hned vedle Jižanského dvorku je moc příjemné dětské hřiště. Na hřišti děti čeká prolézací tunel, houpačka, kolotoč, skluzavka či pískoviště.

V okolí Jižanského dvorku pak najdete další menší dětská hřiště, super je i areál Kšírovka, v teplějších měsících pak Hopsálkov plný nafukovacích skákacích bublin, Sportovní areál Komec s rozhlednou a parkem Komárek, kde se děti mohou točit na kolotočích a skákat na skákacích hradech za jednotné celodenní vstupné.

Kousíček je také Biotop Komarov (funguje jen přes léto) a pochopitelně tu najdete spoustu stezek na kolo, odrážedlo, brusle nebo pro pěší procházky.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *