Výlety do okolí

Kittenbergerovy zážitkové zahrady aneb tak trochu jiná botanická :-D

Na státní svátek 8.5. jsme si s rodinou udělali výlet do sousedního Rakouska, konkrétně do Kittenbergerových zážitkových zahrad. Toto datum jsme nezvolili náhodou, v Rakousku je osmý květen běžný všední den, a tak jsme očekávali, že tu bude méně lidí. A povedlo se! Dva české autobusy, pár rakouských důchodců, jedna slovenská maminka s dětmi a my :-).

Kittenbergerovy zahrady se nacházejí v Dolním Rakousku v malebném městečku Schiltern zhruba dvě hodiny jízdy od Brna (cesta vede přes Znojmo). Na ploše více než 50 000 m² se nachází 40 tematických zahrad – mezi nimi například toskánská zahrada, asijská zahrada, kruh života, ohně, pokušení, zahrada lásky, a navíc třeba ještě největší bylinková spirála na světě.

Zahrada je také nádherným zdrojem inspirace, co všechno si člověk může doma na zahrádce vytvořit (pochopitelně má-li na to čas, chuť a potřebné prostředky :-D, ostatně nakupovat se dá i přímo na místě).

Ale čím je zahrada především? Opravdovým rájem pro děti! Najdete tu krásné zahradní bludiště s trpaslíky v rozličných situacích, obří lavičku, venkovní tělocvičnu, nádherná hřiště (všeho všudy asi pět různých hřišť), vodní svět, vor přes vodu, kolotoč, skákací hrady, obří lego a člověče nezlob se, slaměnou průlezku, jezírko s kapříky a další miloučká zvířátka.

Bezva je, že všechny atrakce jsou už v ceně vstupného, které činí pro dospělého 9,90 EUR a pro dítě od čtyř let 6 EUR. Naše děti měly ještě vstup zdarma 😊. Cena mi přišla na tu nádheru více než příznivá 😊.

Počítejte, že návštěva zahrady Vám zabere celý den. My jsme přijeli kolem jedenácté a vydrželi jsme se kochat až do zavíračky. Přiznávám, že poslední hodinu jsme strávili v místní velmi dobré samoobslužné restauraci. Příště bych klidně jela i dřív a využila celé otvírací doby, opravdu to stojí za to, nudit se rozhodně nikdo nebude.

Nadšení jsme byli všichni – děti, já s manželem i prarodiče. Můj tatínek, jinak vášnivý zahradník, hned naplánoval, že v červnu jedeme znovu, protože to už pokvetou růže. A kdo by si myslel, že zahrada je krásná jen v teplých měsících, tak bude vyveden z omylu. Jedna maminka nám nadšeně vyprávěla, jak bývá v zahradě krásně o adventu, kdy zahradu ozáří 400 000 světýlek, loučí, ohňových košů a pro děti je tu přichystán krásný vánoční program.

Musím říct, že toto byl pro mě opravdu jeden z nejkrásnějších zážitků. Děkuji spolužákovi Kubovi za skvělý tip.

Stránky Kittenberger Erlebnisgärten – https://www.kittenberger.at/

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *