Knihy, Recenze

Ptačí štěbetání – čtení s porozuměním textu

V malé vesnici na kraji lesa bydlí dvě kamarádky Amálka a Rozárka. Nejraději si spolu hrají v lese, kde staví různé domečky pro své skřítky. Jednoho dne je však při hraní na skřítkovskou svatbu vyruší hlasité štěbetání.

Zní to, jako by nějaký ptáček volal o pomoc. A taky, že ano. Rozárka s Amálkou najdou pod listím malého ptáčka, který vypadl z hnízda a zranil si křidýlko. Rozhodnou se, že se o něj postarají. Dají mu jméno Štěbetka a společně začnou prožívat mnoho krásných dobrodružství při péči o les i další zvířátka. Společně pomohou třeba zraněnému zajíčkovi, vyčistí les, poučí nezbedné táborníky, zachrání pejska, či vytřídí odpad.

Kniha Ptačí štěbetání od autorky Marcely Kotové je doprovázena krásnými ilustracemi Kateřiny Kofroňové a vychází v nakladatelství Bambook. Kniha přináší dětem nejen líbezný příběh plný poučení, ale navíc je doslova vtáhne do děje díky mnoha úkolům a otázkám, které najdou na konci každé kapitoly. Můžete se těšit na otázky, vybarvování, hledání rozdílů, jednoduché počítání, spojování…

Ptačí štěbetání je velmi povedená kniha pro předškoláky či mladší školáky, bude však bavit také rodiče. My si každý večer čteme jednu kapitolu, děti příběhy a hlavně otázky na konci hrozně baví a já zase oceňuji, že se večerní počtení vejde zhruba do 15 minut, což je snesitelné i pro unavené rodiče 😊.

Knihu Ptačí Štěbetání koupíte zde.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *