Dovolená s dětmi

Rodinná dovolená v Apartmánech Sonáta v Luhačovicích

Minulý týden jsme strávili nádherné tři dny v lázeňském městě Luhačovice. S mou maminkou a dětmi jsme chtěli prožít společné chvíle, užít si krásného prostředí, blahodárných pramenů, vodních radovánek, nádherných stezek, hřišť, a především sebe navzájem.

Ubytovali jsme se v Apartmánech Sonáta, které se nacházejí v samém srdci Luhačovic a jsou perfektně připravené pro rodinou dovolenou. Pro dva dospělé a tři děti nám byl doporučen apartmán Harfa v nejvyšším patře penzionu. Ten byl pro starší děti doslova rájem, protože v jeho podkroví nalezly skrýš s útulnými postýlkami a velkým množstvím hraček.

Vašíka nejvíc bavil stolní fotbálek, Kája nadšeně skládala puzzle a hned mi hlásila, že nechybí ani jeden dílek 😊. My s maminkou jsme měly pro sebe krásnou ložnici a ocenily jsme i menší kuchyňku, kde nechyběla mikrovlnná trouba nebo rychlovarná konvice. Super pomocníci, když potřebujete ohřát příkrm, mléko…Byla tu také lednice a další potřebné vybavení pro pohodovou dovolenou s dětmi.

Je vidět, že penzion vede rodina s dětmi, našli jsme tu opravdu vše, co pomalu ani doma nemáme. Pro děti nočník, stupínek, přebalovací podložka, nádherná dětská postýlka, hračky do vody a samozřejmě vana, kterou si děti užívaly při večerním koupání.

Pro děti nejkrásnější část penzionu byla ale v přízemí. Veliká herna, kde našly opravdu vše, na co si jen vzpomněly. Ať už máte malé miminko nebo dítě školou povinné, tady se jednoznačně každý zabaví. Kája nejraději seděla u stolu a malovala vodovkami, Vašík prodával v obchodě, vařil v kuchyňce nebo si hrál s velkou autodráhou.

Nejmenší Pepinka vozila kočárek a hrála si s kouzelným dřevěným domečkem pro panenky. Pro rodiče je v herně připravený gauč a několik časopisů ke čtení. Pokud máte miminko, můžete pro něj využít ohrádku s hračkami pro nejmenší nebo dětskou hrazdičku.

V herně je také spousta dětských knih, které jsme si půjčovali na pokoj a večer společně četli. Knihy a deskové hry jsou vám pak k dispozici také ve velké společenské místnosti v patře.

Skvěle hodnotím také domácí snídaně, které máte v Sonátě v ceně ubytování. Každé ráno na nás čekaly farmářské produkty, domácí tvarohové dezerty, čerstvé pečivo, ovoce, pomazánky, saláty a teplé chody na přání. Děti si mohly načepovat čerstvé mošty, udělat si zdravou rakytníkovou šťávu nebo si vzít kapsičku či ovocný plátek od značky Ovocňák, za kterou stojí stejní majitelé jako za penziony Sonáta a Sinfonietta.

Já si ráno užívala skvělou kávu a sypaný čaj z lokální produkce. Pokud byste chtěli pozvednout snídani na ještě větší zážitek, můžete si ji vychutnat na rozkvetlé terase s vůní bylinek.

Pod značkou TK Janáček najdete v Luhačovicích kousíček od sebe hned dva penziony, naši Sonátu s dětskou hernou a úžasným podkrovním pokojem, ale také krásnou Sinfoniettu, kde získáte více klidu a soukromí. Oba penziony mají bezproblémovou možnost parkování a na kolonádě budete pešky za pár minut.

A kam jsme se během našeho pobytu s dětmi vypravili?

Jelikož jsme bydleli asi minutu od plovárny, zamířily naše kroky dvakrát do Městské plovárny Luhačovice. Její návštěvu s dětmi vřele doporučuji. Vstupné je tu velmi příznivé a vyžití opravdu velké. Najdete tu velký plavecký bazén, dále bazén se spoustou zábavních prvků, dětský bazén pro nejmenší děti s malou skluzavkou a dále relaxační vířivku, kam mohou až děti od 5 let.

Naše děti v podstatě nešlo dostat ze zážitkového bazénu, kde by se Kája v divoké řece nejraději točila ještě teď. Pepinka byla nadšená z bublinek a Váša si užíval skluzavku v dětském bazénu. Na plovárně byl velmi ochotný pan plavčík, nebyl problém si půjčit kruh pro nejmenší dítě, pás pro starší, potápěčské brýle…Stačí se zeptat a vše vám tu bezplatně ochotně půjčí. Snad kromě plavek, ty nezapomeňte doma.

Naše další kroky směřovaly samozřejmě na hlavní luhačovickou kolonádu. Ochutnali jsme postupně skoro všechny prameny – Vincentku, Ottovku, Pramen Dr. Šťastného, Nový Jubilejní, Amandku. Dětem se ochutnávání zalíbilo, a tak jsme možná hravou formou udělali něco i pro jejich zdraví. Na kolonádě jsme si samozřejmě koupili také teplý oplatek, dali jsme si dobrou kávičku a zmrzlinu.

Na oběd s dětmi doporučuji na kolonádě restauraci Divadelní kavárna. Mají tu příjemný dětský koutek a moc dobré jídlo. Já si pochutnala na vývaru a bulguru se zeleninou.

Za pramenem Aloiska jsme vyrazili další den. Nachází se v podstatě hned nad naším penzionem Sonáta a vede odsud příjemná stezka Ptačích budek na hlavní kolonádu. Trasu krásně projdete s kočárkem, a ještě se podíváte na nejrůznější ptačí krmítka, domečky. Když budete mít štěstí jako my, namlsáte se i lesních jahod.

Budete-li mít s sebou kola, určitě doporučuji výlet s dětmi po cyklostezce k luhačovické přehradě. My tentokrát nechali kola doma, tak jsme se alespoň prošli kolem krásných lázeňských domů do vedlejších Pozlovic na opravdu luxusní dětské hřiště – Dětský ráj.

Dětský ráj najdete vedle hotelu Pohoda a o dětech tu určitě aspoň hodinu nebudete vědět. Jsou tu originální průlezky, skluzavky, lanovka, trampolína, odrážedla, domeček, kolotoč…V parných dnech funguje i mlhovač, pod kterým se mohou děti ochladit. K dispozici je také občerstvení, vnitřní dětský koutek a toalety, včetně speciálně upravených toalet pro děti. Před návštěvou si na jejich stránkách pro jistotu zkontrolujte otvírací dobu. Vstupné se tu neplatí.

Poslední den jsme před návratem domů zamířili do nádherné zlínské ZOO. Ta se nachází jen půl hodiny autem od penzionu Sonáta. Za mě je Lešná nejkrásnější ZOO u nás. Může se chlubit nejen obrovskými výběhy a svými krásnými obyvateli, ale také nespočtem možností kvalitního občerstvení a skvělé zábavy pro děti. Najdete tu pěkná hřiště a teď nově i velký lanáček. Kdo chce šetřit nohy, může využít služeb vláčku, který vás po zakoupení vstupenky neomezeně vozí třeba celý den :-D. Je to vlastně takový HOP on HOP off vláček. Pro nás je nejkrásnějším zážitkem z Lešné krmení rejnoků, které snad nikde jinde (u nás) nezažijete.

Pokud váháte, kam vyrazit s dětmi na dovolenou, tak Luhačovice mohu s nejlepším svědomím doporučit. Je tu opravdu nádherně a výletů se tu nabízí nespočet. A ještě uděláte něco pro své zdraví 😉.

Pod následujícím odkazem najdete můj starší článek z návštěvy Luhačovic s dalšími výletními tipy:

Stránky TK Janáček Apartmány Sonáta a Sinfonietta najdete tady.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *