V Brně uvnitř

Kavárna Spolek – na kávu i oběd s dětským koutkem a hřištěm

Dnes jsme se s Pepčou vypravily prozkoumat kultovní kavárnu Spolek, kterou najdete na Orlí ulici číslo 22 kousíček od Měnínské brány. Otevřeno je každý den, ve všední dny od 9 do 22, o víkendech od 10 do 22 hodin.

Kavárna funguje již přes 20 let a podle informací z jejich stránek se tu schází lidé všeho druhu a místo tu má opravdu každý. Tedy i děti, o čemž jsme se dnes s Pepčou přesvědčily.

Kavárna Spolek je velmi prostorná. Uvnitř najdete mnoho stolů k posezení a také menší dětský koutek s tabulí na kreslení, stolkem se židličkami a kobercem s krabicemi plnými hraček.

Velmi mě zaujalo také venkovní posezení. Ve Spolku mají opravdu nádhernou velkou uzavřenou zahradu se skluzavkou, prolézacím tunelem a houpačkou. Krásné místo s nepopsatelnou atmosférou. Jste v centru města Brna, a přitom je tu takový klid.

Ve Spolku si kromě nabídky kávy, čajů, dezertů, palačinek či slaných snídaní, dáte také oběd. Na výběr je vždy polévka a několik hlavních jídel. Já si dnes dala latte a Pepča moc dobrou čerstvě usmaženou palačinku s borůvkovou marmeládou a šlehačkou. Ve stálé nabídce jsou i malá dětská jídla, těstoviny či slané palačinky.

Na toaletách najdete také přebalovací pult. Pro vstup do kavárny však budete muset překonat několik schodů, místa pro kočárek je pak v kavárně i na zahrádce dostatek. Pokud by vám bylo venku chladno, mají tu k zapůjčení deky.

Kavárnu Spolek rozhodně doporučuji navštívit, venku si umím představit i příjemnou rodinnou oslavu s dětmi.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *