Knihy, Recenze

Nejkrásnější pohádky na dobrou noc

Čtení před spaním je u nás tradicí už zhruba od Kájina roku, poctivě tak více než pět let každý večer čteme. Většinou teda manžel, já jen když je v práci na noční. Čteme všechno možné, knihy kupujeme, dědíme, půjčujeme z knihovny, dostáváme…Děti jsou naštěstí vděční posluchači, já se přiznám občas chytám u některých knih za hlavu a říkám si, že bych to napsala líp 😀. A třeba jednou napíšu a vy si u toho budete taky říkat, že byste to napsali líp :-DDD.

Ale vážně. Teď jsme začali před spaním číst novou knížku – spíš teda takovou pohádkovou bichli NEJKRÁSNĚJŠÍ POHÁDKY NA DOBROU NOC. Knihu jsem pořídila v akci DOBRÁ SLEVA v Knihy Dobrovský a jsem teda moc mile překvapená jejím zpracováním.

Kniha kombinuje klasické české pohádky s pohádkami z různých koutů světa, ale i pohádkami zcela novými, napsanými speciálně pro tuto knihu. Líbí se mi, že ty klasické české a slovenské pohádky nejsou nijak předělané, přikrášlené, zjemněné, jsou prostě napsány tak, jak se vypravovaly, když jsem byla malá. Takže třeba Holena s Macechou opravdu za svou zlobu zaplatí a domů už se z mrazivé noci nevrátí.

I délka pohádek je různá, takže když se vám moc dlouho nechce číst, vyberete třeba jen dvoustránkovou a nedopadnete jak já, když jsem včera večer četla skoro půl hodiny.

Knihu NEJKRÁSNĚJŠÍ POHÁDKY NA DOBROU NOC od Dagmar Krejčí a Tokhi s jemnými ilustracemi  Lucie Sobelové koupíte v e-shopu Knihy Dobrovský pod tímto odkazem.

Do 21.9.2022 je navíc kniha v super AKCI. A pořídit si můžete i její sestru NEJKRÁSNĚJŠÍ POHÁDKY PŘED SPANÍM. Kombinace těchto dvou knih vám zaručí pár měsíců večerního čtení bez tápání po té správné knize.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *