V Brně venku

Božetěchův sad – krásný park se zvířátky, hřištěm a bezva terénem pro odrážedla

Prvního dubna se po dlouhé pauze konečně otevřel Božetěchův sad neboli Kadetka, který najdete v Brně–Králově-Poli. My se vypravili omrknout park hned v pondělí, dva dny po otevření. Vystoupili jsme na zastávce Semilasso, sešli kousek z kopečka směrem k nádraží a pak zahnuli doprava a ulicí Božetěchovou došli k parku. Od zastávky Semilasso je to tak 5 minut pěšky.

Sad je moc krásně opravený, je na kouzelném místě, hned vedle kláštera. Pro děti park nabízí dostatek prostoru na vyběhání se, skvěle se tu dá jezdit na odrážedlech. Pro menší děti je tu na hraní bohužel pouze písek, lanové průlezky si užijí až tak děti 4+. Jsou tu také čtyři houpačky, ale opět spíš pro starší děti, co už se samy udrží.

Největší atrakcí pro děti byly ovečky, které najdete ve výběhu v zadní části parku – sídlí tu Veřejná zeleň města Brna. Viděli jsme tu také slepičky. A najdete tu rovněž veřejné WC.

V parku je spousta krásných laviček, jsou tu dva veřejné grily, pítka (zatím neteče voda) a altán s posezením.

Odrostlejší děti a rodiče ocení i workout hřiště a hřiště na míčové hry. Obojí krásně barevné.

Za mě velmi příjemné místo, jen je škoda, že se v případě prvků, nemyslelo i na menší předškolkové děti, maminky tu nostalgicky vzpomínaly na původní Rákosníčkovo hřiště. Přitom by stačilo jednu prknovou houpačku nahradit tou se zábranou, přidat jeden nižší dřevěný prvek…

Já si tu v teplejších měsících umím představit třeba piknik v trávě. A až půjdete z parku domů, můžete se stavit v místní Rybárně a koupit si rybku domů na oběd.

Slavnostní otevření parku se bude konat v sobotu 22. dubna od 10 do 16 hodin, kdy bude pro děti nachystaný i speciální program. Od toho data budou v provozu také grily, které jsou v parku instalovány. Více o slavnostním otevření najdete zde.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *