V Brně venku

Nové lesní hřiště na Lesné – zábava pro větší děti a rodiče

Ve stínu stromů bylo na Lesné před pár dny otevřeno zbrusu nové dřevěné dětské hřiště. Vzniklo díky projektu Dáma na vás a láká především na nejdelší terénní skluzavku v Brně a netradiční herní prvky.

My se na průzkum hřiště vypravily s Pepčou (má necelé tři roky) a prvním zádrhelem pro nás bylo hřiště vůbec najít. Je schované v lese a můj orientační smysl není nejlepší :-D. Každopádně vy sem dle mého popisu a přiložené mapky věřím už trefíte bez problémů.

Dojely jsme s Pepčou na zastávku autobusu Loosova (autobus č.57), přešly jsme přes cestu a vydaly se k restauraci – Restaurace & Pub LES. V podstatě přímo naproti vchodu do restaurace objevíte prudký sešup do lesa – s terénním kočárkem v pohodě, běžný kočár to taky dá, ale chce to trochu zručnosti. Jakmile zdoláte sešup, dejte se doprava. My se dali doleva a po několika metrech jsme došli ke kapličce sv. Antoníčka – mimochodem moc hezká kaplička, bloudění se někdy vyplatí. Zacházku ke kapličce rozhodně doporučuji, je to jen kousíček a je tu moc pěkně. U kapličky teče potůček, studánka byla bohužel vyschlá.

Každopádně, kdo si nechcete zacházet, běžte po sešupu rovnou doprava a za chvíli už dojdete k lesnímu dětskému hřišti (již je znázorněné i v mapy.cz).

Hřiště dětem nabízí super dlouhou skluzavku (s menšími dětmi tu jezdili rodiče, já Pepču jednou pustila samotnou, jela jak namydlený blesk a víckrát už nechtěla), pirátskou rozhlednu s dřevěným dalekohledem, lanové průlezky, dřevěnou prolézací dráhu a originální lanovku s míčem místo talíře na sezení.

Najdete tu rovněž menší workout hřiště. Pepču nejvíc bavilo jezdit se mnou na skluzavce, společně jsme vylezli do lodního koše, ale lanové prvky pro její věk ještě nejsou vhodné. Hřiště mi přišlo ideální pro děti 4-7 let. Škoda, že se tu, podobně jako třeba při rekonstrukci Božetěchova sadu, nemyslelo na rodiče s více dětmi různého věku. Myslím, že by se třeba houpačka, menší skluzavka či pískoviště v pohodě do lesa vešlo a rodina by měla hned lepší vyžití pro všechny děti.

Cestou zpět jsme se za zdolání prudkého kopce odměnily s Pepčou právě ve zmíněné restauraci Pub LES, která má příjemné venkovní posezení a menší dětské hřiště. Prvky hřiště už něco zažily, ale Pepča byla spokojená. V době naší návštěvy na zahrádce nikdo jiný nebyl, takže měla trampolínu, houpačku i průlezku jen pro sebe. Restaurace má i super polohu, pobíhání dětí po vedlejší louce mi tu přišlo opravdu bezpečné. Meníčko bylo dobré a za fajn cenu.

Kousíček nad restaurací je pak další dětské hřiště Jurkovičova, tentokrát spíše vhodné pro malé děti, bohužel však na slunci.

Na závěr naší exkurze po Lesné jsme se s Pepčou prošly na konečnou tramvaje č. 9 – do Čertovy Rokle. Od restaurace Pub LES je to pořád z kopce a já tu byla rychlejší chůzí s kočárkem zhruba za 10 minut. Cestou jsme minuly originální autobusovou zastávku – Kaplického chobotnici, přešly jsme přes hlavní cestu a kolem ZŠ Ibsenova a golfového hřiště jsme došly do Rokle (opět jsme trochu bloudily, ale zase jsme potkaly další fajn hřiště).

Rokli jsme si za cíl nevybrala náhodou, mají tu totiž přímo na zastávce šaliny vyhlášené kávové okénko Love coffee. Mimo dobrou kávu, si tu dáte i limonádu, čaj či pečivo z pekárny William & Tomas. Kafíčko a koláč nám s Pepčou přišly vhod. A poslední bonus, v rokli mají také originální zastávku – doslova pekelnou.

Kdo by si chtěl dopřát delší procházku, může vyzkoušet místní Ekostezku Lesná – ale tu my prubnem až někdy příště.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *