Knihy, Recenze

Hravý atlas – magické cestování kolem světa

Dnes bych vám ráda představila naprosto unikátní knížku, která vás vezme na cestu kolem světa. Kniha HRAVÝ ATLS umožňuje dětem objevovat svět pomocí magických čoček. Stačí se zadívat do okýnka příslušné barvy a stránky knihy se vám začnou měnit doslova před očima.

Hravý atlas zobrazuje rostliny, zvířata, kulturní poklady i klasické mapy v kaleidoskopických barvách v podání dua Carnovsky, designérů žijících v Miláně.

Kniha Hravý atlas už na první pohled nepůsobí vůbec obyčejně. Je neuvěřitelně barevná. Na jednotlivých stránkách postupně děti seznamuje se Světem, Severní a Střední Amerikou, Jižní Amerikou, Afrikou, Západní Evropou, Jižní Evropou, Střední a Východní Asií, Jižní a Jihovýchodní Asií, Austrálií a Oceánií, a nakonec Arktidou a Antarktidou. A tady podobnost s běžným školním atlasem končí.

Hned na první stránce Hravého atlasu zjistíte, že bez kouzelného kukátka na stránkách uvidíte jen barevné čmouhy. Stačí si však červenou, zelenou nebo modrou barvu přiložit k oku a začnou se dít divy.

S červenou čočkou objevíte pyramidy, slavné sochy, budovy, tradiční oblečení…se zelenou čočkou uvidíte mapy zobrazující kontinenty, moře, oceány, přes modrou čočku poznáte úžasná zvířata a rostliny.

Čočka funguje i při přiložení k objektivu fotoaparátu, takže si můžete hrát na fotografy objevitele. Však mrkněte na moje fotky.

Kromě barevných magických stránek obsahuje Hravý atlas také stránky klasické se stručným průvodcem daným kontinentem. Jsou tu popsány stěžejní kulturní a přírodní zajímavosti dané oblasti, úvodní strana navíc vždy obsahuje výčet věcí, které máte v mapě najít.

U nás má barevné cestování velký úspěch, jen bychom potřebovali více čoček, aby se hledači nehádali, kdo bude hledat jako první 😊.

Knihu HRAVÝ ATLAS koupíte v e-shopu Knihy Dobrovský.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *