Výlety do okolí

Luxusní dětské hřiště a vodní svět Bratčice

V sobotu na čarodky většina rodin s dětmi zamířila na některou z nespočtu akcí. Já moc hromadné akce nevyhledávám, doma s dětmi jsme si udělali čarodky o dva dny dřív a v inkriminovaný den jsme raději vyrazili na všemi opěvované nové hřiště do Bratčic. A udělali jsme dobře, navzdory nádhernému počasí, tu skoro nikdo nebyl. I v Bratčicích totiž pálili u místního víceúčelového hřiště na druhé straně vesnice čarodějnice a byla tam snad celá dědina :-).

Bratčice najdete zhruba 20 minut autem od Brna a hřiště tu mají opravdu luxusní. Originální dětské hřiště se nachází v lokalitě Na Bahně a nabízí zábavu pro děti všech věkových kategorií troufám si říct na dlouhé hodiny. My tu v sobotu strávili rovnou čtyři hodiny.

Atrakce pro starší děti

Starší děti zhruba od 5 let nadchne velká lanová průlezka s věží a tobogánem. Nejrůznější lanové překážky pro mrštné opičky čekají na své zdolání. Překážky jsou tedy dost vysoko nad zemí, takže opravdu až pro zkušenější lezce. Čtyřletý Váša zvládl jen některé úseky, šestiletá Kája už lozila jak divá, ale i tak jsem o ni občas měla trochu strach. Při mé výšce 170 cm jsem už na dítě na překážkách prakticky nedosáhla, takže vše bylo pouze o jeho zručnosti.

Zábava pro mladší

Mladší děti mohou řádit v zadní části hřiště na nižších lanových průlezkách a pirátské lodi. Je tu také velké pískoviště, kolotoč, spousta různých houpaček, podzemní tunel…

Není nad vodu

U přilehlého rybníka jsou pak vodní atrakce, které děti mohou samy ovládat. Vodní kolo je aktuálně sice mimo provoz (dá se šlapat, ale žádný mlýnek se neroztočí), ale děti si do syta užily u Archimedova šroubu, kde čerpaly vodu do zásobníku a následně čekaly, až začne stříkat fontánka.

U rybníka bylo také velké množství žab a konečně jsme se dočkali i pulců. Kolem rybníka navíc vedou dřevěné chodníčky, jsou tu krásná mola, stylové lavičky – nádherné místo k posezení či pikniku.

Přímo vedle hřiště funguje také mini market, kde mají otevřeno dokonce i o víkendu. Takže něco k pití nebo třeba nanuk si tu můžete k doplnění energie klidně koupit. V obchodě je otevřeno Po-Pa 6-18, So 7-16, Ne 7-12.

Sladká tečka

Cestou zpět do Brna se doporučuji stavit na něco dobrého v obci Syrovice. Mají tu vyhlášenou cukrárnu Lucius, jen pozor v pondělí je zavřeno. Také v Syrovicích najdete pěkné dětské hřiště.

Udržitelnost

A prosba na závěr, hřiště v Bratčicích je vážně dobré, ale aby dobré zůstalo, je třeba jej využívat s rozvahou a šetrně. V loňském roce, kdy bylo hřiště otevřeno, se prý hlavně o víkendech stávalo, že se na hřiště nahrnuly rodiny z Brna, nebylo tu dostatek míst k parkování, odpadkové koše přetékaly a ani průlezka pak pro tolik dětí nebyla bezpečná. Proto bych doporučila plánovat výlet do Bratčic ideálně na všední den, případně na letní prázdniny, kdy se turisté více rozprostřou.

Zkusit můžete samozřejmě i víkend, třeba tuto sobotu nebyla na hřišti prakticky ani noha, ale pokud se vám stane, že dojedete a hřiště bude už na hraně své kapacity, zkuste zajet na jiné pěkné místo v okolí a sem se vrátit jindy. Za sebe mohu doporučit třeba nedaleký Zámecký park v Židlochovicích (můj článek zde), super je i procházka do Rajhradské bažantnice (článek zde), krásné hřiště mají i v Pohořelicích (11 min autem z Bratčic) a nádherné jsou třeba sousední Dolní Kounice s klášterem Rosa coeli. Všechny tipy jsou jen pár minut od Bratčic 😊.

Brněnská máma

Jsem Katka, máma tří dětí, brněnská rodačka. Mou vášní je smysluplné trávení volného času s dětmi. Skrze své články s radostí inspiruji rodiče z Brna a okolí ke krásným výletům i k návštěvě nejrůznějších zajímavých míst. Více z mého příběhu si můžete přečíst v záložce O MNĚ.

Taky Vás může zajímat...

1 Comments

  1. […] Ze Syrovic je to už jen kousek na skvělé hřiště do Bratčic – psala jsem o něm zde. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *